4K Blu-ray hayranlarına güzel haber!

0
17

Panasonic, ilk 4K Blu-ray oynatıcısının varisini IFA 2016'da tanıttı ve bu cihaz, ciddi bir fiyat düşüşü ile birlikte gelecek. DMP-UB700 isimli yeni cihazın fiyatı 400 Pound (yaklaşık 525 dolar) olarak belirlenmiş durumda ve bu fiyat, bir önceki ürün olan Panasonic DMP-UB900'ün 599 Pound fiyatına göre önemli bir indirim anlamına geliyor.

Ancak bu fiyat düşüşü bile ürünü sunulan en ucuz 4K Blu-ray oynatıcı yapmaya yetmemekte. Şu anda en ucuz 4K Blu-ray oynatıcı olarak sunulan ürün, 350 Pound fiyat etiketi ile Samsung UBD-K8500.

Yeni oynatıcı da bir önceki gibi tamamen UHD Premium sertifikasına sahip olacak ve bu da, 4K çözünürlüğün yanı sıra HDR ve BT.2020 renk dizisi özelliklerinin sunulacağı anlamına geliyor. Her ne kadar bu cihazın fiyatı kendisini halen piyasanın üst seviye kısmına yerleştirse de, Ultra HD Blu-ray oynatıcıların fiyatlarının hızlı bir şekilde düştüğünü görmenin güzel bir işaret olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Yeni modeller THX sertifikasız olarak sunulsalar da, bunu karşılayabilecek yeni özellikler söz konusu. Yeni oynatıcı iki HDMI çıkışına sahip ve bu da ses ve video çıkışlarının ayrılabilmesi anlamına gelmekte. Panasonic, bu özelliğin hem ses hem de görüntü konusunda netliği ve doğruluğu arttıracağını söylemekte.

Uluslararası fiyatlandırma ve satın alımlar hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmış olmasa da, Panasonic yeni cihazın Ekim sonu / Kasım başı gibi satın alınabilir olmasını planlıyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER