Gear S3’ü canlı canlı denedik!

0
57

Yeni Samsung Gear S3, daha büyük ekranı, daha güçlü pili ve yeni işlevleriyle zaten yeterince iyi olan Gear S2'yi birkaç basamak yukarıya taşıyor. Bu yazımızda Classic modelinden bahsedeceğiz ancak Gear S3 Frontier'deki farklılıkların tasarım, ağırlık ve Classic'tekli LTE bağlantısından ibaret olduğunu belirtelim.

Tasarım

Gear S2 Classic (solda) ve Gear S3 Classic (sağda). Gözle görülür bir fark var.

Gear S3 Classic ilk bakışta önceki sürümünün büyütülmüşü gibi duruyor. Saati yakından incelediğinizde ise bu hissinizin doğru olduğunu görüyorsunuz. Ekran 1,2 inç'ten 1,3 inç'e genişletilirken yine Super AMOLED teknolojisine yer verilmiş. Çözünürlük 360×360'da korunduğundan, inç başına birkaç piksel kaybediyorsunuz ancak PPI değeri açıklanmadığı için tam değeri bilmiyoruz. Bunları bir yana bırakırsak saatin harika göründüğünü, dokunmatiği şart koşmayan kullanımının hoşumuza gittiğini söylemeliyiz.

Saatin etrafındaki dönen halka, Gear S3'te daha iyi bir hissiyata kavuşmuş ve cihazın boyutları da büyüdüğünden, eskisinden daha kolay kontrol edilebiliyor. Gear S3 tasarımda çok fazla değişiklik yapmasa da, siyah metal çerçevenin yerini gümüşün aldığını görüyoruz. Saatin sağ tarafında ise artık iki düğme var (bu düğmeler dönmüyor, sadece basılabiliyor). Saatin ölçülerinin yanında ağırlığı 42 gram'dan 57 gram'a arttığından farkı hissedebiliyorsunuz.

ÖN İNCELEME: Samsung Gear S3'ü denedik!

Gear S3'ün ayırt edici yanı ise şimdiye kadar pek görmediğimiz bir Always on Display (AOD) işlevine sahip olması. Gear S3'teki AOD, saatin renkli olarak (16 milyon renk seçeneği) her daim gösterilmesini sağlıyor. Samsung, ekran kapandığında "aptallaşan" akıllı saatlerin önemli bir eksiğini kapatmış görünüyor; bunun rakiplerin takip etmesi gereken bir yenilik olduğuna inanıyoruz.

Saat kolunuzda eskisinden daha hantal duruyor, ancak bu sayede büyük ekran, daha yüksek pil kapasitesi ve arayüz içerisinde kolay gezinti gibi avantajlar elde ediyorsunuz.

Sonraki Sayfa 1 / 2

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER