IFA 2016: Philips, dünyanın ilk ambilight OLED TV’sini açıkladı

0
9

IFA 2016: Philips, dünyanın ilk ambilight OLED TV’sini açıkladı

Philips ilk OLED TV’si olan 55 inç 901F modelinin Almanya’daki IFA Fuarı’nda tanıttı.

OLED televizyonlar, ışık saçan ve gerektiğinde tamamen karartılabilen pikselleri sayesinde arka fondaki ışığın devamlı aktif olması sorununu ortadan kaldırıyor. Bu şekilde, daha derin ve koyu siyah tonları yakalamak ve çok yüksek kontrast oranı ile gölgeleri daha net kılmak mümkün oluyor. Daha saf siyah tonlar üretebilme özelliği olan OLED televizyonlar, 901F ile daha gerçek ve canlı renkler ve muazzam genişlikte bir renk gamına kavuşuyor (99% DCI-P3 WCG).

OLED televizyonlar, kenardan aydınlatmalı LCD televizyonlara kıyasla çok daha geniş bir izleme açısı ve izleyici nerede oturursa oturulsun çok daha üstün parlaklık, renk ve kontrast sunuyor.Hareketli görüntü kalitesi de, aynı şekilde sıradışı. LED bazlı televizyonlara kıyasla 100 kat daha hızlı işlem kapasitesine sahip OLED televizyonlar, ister spor ister aksiyon filmleri izliyor olun, görüntülerin her an keskin ve net kalmasını sağlıyor.

OLED teknolojisi ve Philips Perfect Pixel Ultra HD işlemcisinin mükemmel uyumu, TV pazarına –3800 PPI gibi inanması güç görüntü performans endeksine sahip- yeni bir görüntü kalite standardı getiriyor.

Perfect Pixel Ultra HD İşlemcisi, 4 milyar piksel gibi hayret verici bir performans sayesinde devamlı olarak her bir pikselin keskinlik ve parlaklığını ayarlayarak, ince hatları ve derin detayları gözler önüne seriyor. İşlemci aynı zamanda, sahip olduğu Ultra Resolution özelliği sayesinde, tüm kaynakları dönüştürüp yükselterek daha rafine Ultra HD görüntülere çevirebiliyor.

Perfect Contrast sistemi sayesinde kontrast kalitesi de artıyor. OLED panellerin geniş renk gamı ve Philips'in 17-bit renk güçlendiricili, akıllı renk işlemcisine sahip Perfect Color sistemi ile 2. 250 trilyon renk ekranda canlandırılıyor. Keskin ve "temiz" beyaz tonları ve gerçekçi ten renkleri bu sayede ekrana yansıyor.

OLED panellerin hızı ve Philips'in Perfect Natural görüntü teknolojisi sayesinde hareketli görüntülerin keskinliğinde de yeni bir standart yakalanıyor. Perfect Natural teknolojisi, 4 milyar piksellik işlem gücü ile yaptığı interpolasyonları kullanarak gerektiğinde ek kareler yerleştiriyor; en hızlı Ultra HD görüntüler bile ekrana hem akıcı, hem de keskin hatlarla yansıyor.

901F 'nin 540Nit maksimum-ışık performansı, geniş renk gamı ve Perfect Pixel Ultra HD işlemcisi OLED televizyonunun Philips HDR Perfect standardına ulaşan ilk ürün olmasını sağlıyor.

Ambilight ile benzersiz OLED deneyimi

OLED ekranın fevkalade ince çerçevesi üç-taraflı Ambilight teknolojisine hatasız bir geçiş sağlayarak televizyonun olağanüstü renk canlılığı ve çok yüksek renk kontrast oranını, şu ana kadar OLED televizyonlarda göremediğimiz, sürükleyici bir izleme keyfine dönüştürüyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER