IFA 2016: TP-Link, Neffos X1 ve X1 Max’i açıkladı!

0
13

IFA 2016: TP-Link, Neffos X1 ve X1 Max'i açıkladı!

TP-Link, Berlin’de yaptığı basın toplantısında Neffos akıllı telefonlarının yeni X serisini tanıttı. İşte detaylar.

Geçtiğimiz haftalarda ülkemizde piyasaya sunduğu Neffos C5 ve Neffos C5 Max ile dikkatleri üzerine toplayan TP-Link, bugün Berlin'deki IFA 2016 fuarında yeni akıllı telefon modellerini açıkladı. "Sana Yakın" (close to you) sloganı ile akıllı telefon pazarında yer alan TP-Link'in Neffos serisinin en yeni üyeleri ise Neffos X1 ve X1 Max oldu.

Neffos C ve Y serisinin ardından üçüncü akıllı telefon serisi olan Neffos X serisi, üst seviye, kavisli gövdesi ve birinci sınıf kameraları ile ultra hızlı çalışan parmak izi okuyucu ile dikkat çekiyor.

Deniz kenarında yer alan ve zaman içinde suyun aşındırdığı kayalardan esinlenerek tasarlanan Neffos X serisi, kaliteli malzeme ve şıklığı bir araya getiriyor. Dar kenarlı ve son derece ince (X1 Max 7,75mm, X1 7,95 mm) olan telefonlar, tek elle kullanılabilecek şekilde rahat tutulabilen bir çerçeveye sahip.

Neffos X serisinde TDDI (entegre dokunma ve ekran sürücü entegrasyonu) hücre teknolojisinin tercih edilmesi ile ekranın tamamının kullanımı sağlanmış oluyor. Diğer akıllı telefonlardan farklı olarak daha parlak ve 0.2 mm daha ince katmanlı yapı kullanılıyor. Ayrıca oyunlarda ve uygulamalarda yüksek kontrol hassiyeti, kesintisiz ekran entegrasyonu sağlanıyor; böylelikle görüntü kalitesinin artmasının yanı sıra pil ömrü de uzuyor.

X serisinde 13MP arka, 5MP ön kamera yer alıyor. Sony sensör destekli arka kamerada düşük ışıkta daha net fotoğraf çekmeye olanak veren f/2.0 diyaframlı objektif yer alıyor. Güvenliğin giderek daha önem kazandığı günümüzde parmak izi tanıma sistemi ile gelen Neffos X serisinde, bu işlem son derece hızlı yapılabiliyor. Şifreden çok daha güvenli olan parmak izi ile kilit açma işlemi saniyenin onda biri (0.2 saniye) gibi bir sürede gerçekleşiyor ve telefon kullanıma açılıyor. Kullanıcılara güvenlik sağlanırken zamandan da tasarruf ediliyor.

Android 6.0 Marshmallow işletim sistemine, 8 çekirdek MediaTek Helio P10 yonga setine, 4GB RAM ve dahili 64GB depolama (Micro SD ile toplam 128GB'a kadar artırılabilen) alanına sahip.

Fiyat ve çıkış tarihleri

TP-Link, bu modellerden X1'in fiyatını 199 euro, X1 Max'in ise 249 euro olarak açıkladı. Ayrıca modeller bu yılın son çeyreğinde piyasaya sunulacak.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER