Kaspersky Lab Yeni Şirket Çözümüyle Küçük ve Orta Ölçekli Şirketleri Güçlendiriyor

0
23

kaspersky-lab-logo

Kaspersky Lab, küçük ve orta ölçekli şirketlere çok katmanlı BT güvenliği sağlayacak, yeni bir “hizmet olarak yazılım” çözümü olan Kaspersky Endpoint Security Cloud (Kaspersky Uç Nokta Güvenlik Bulutu) ürününü duyurdu. Ürün; gelişmiş bir işlevsellikle birlikte, kullanışlı arayüze sahip ve sezgisel özellikli basit bir bulut tabanlı konsol ile kolaylıkla kontrol edilebilen kanıtlanmış koruma sunuyor.

Küçük ve orta ölçekli şirketler 100 ila 1000 adet cihaz kullanıyorlar. Bu cihazların arasında kişisel bilgisayarlar ve laptoplar ve aynı zamanda akıllı telefonlar ve tabletler de bulunuyor. Şirketler bu cihazlar üzerinden çok sayıda BT güvenliği tehditiyle karşılaşıyorlar. Önemli veri ihlallerinin ilk 5 sebebi arasında virüs ve Trojanlar, kötü amaçlı mobil yazılımlar sebebiyle yaşanan kayıp ve istismarlar, şifreleme-fidye yazılımları, kimlik avcılığı ve çalışanların dikkatsizliği yer alıyor. Kaspersky Lab tarafından 2016 yılında gerçekleştirilen Kurumsal BT Güvenliği Riskleri Anketi’ne göre, katılımcıların %48’i BT alt yapılarının daha da karmaşıklaştığını ve tüm küçük ve orta ölçekli kurumların %62’sinin bir yılda 2 ila 5 ayrı veri kaybı hadisesi yaşadığını kabul ediyorlar.

Piyasada çok sayıda güvenlik ürünü olmasına rağmen, küçük ve orta ölçekli şirketler uygulayabilecekleri ve ekonomik durumlarının yeteceği ürünleri bulmakta zorluk çekebiliyorlar. Kaspersky Endpoint Security Cloud; kurumlara destek olan Yönetilebilir Hizmet Sağlayıcıları’nın (MSP) ihtiyaçlarını olduğu kadar, küçük ve orta ölçekli şirketler ve kaynak sıkıntısı çeken BT takımlarının değişen ihtiyaçlarını karşılayabilmek için geliştirildi.

Çözüm; basit ve sezgisel bir konsol aracılığıyla Windows işyerleri, dosya sunucuları, Android ve iOS mobil cihazları için şirketlere verimli bir koruma sunuyor. Gelişmiş ve çok katmanlı güvenlik teknolojilerini baz alan Kaspersky Endpoint Security Cloud; Kaspersky Security Network ve System Watcher gibi sektörün önde gelen koruma özelliklerini, kullanıcıları hem bilinen hem de yeni yeni ortaya çıkan tehditlerden korumak için kullanıyor.

Merkezileştirilmiş bulut yönetimi gelişmiş BT becerileri gerektirmiyor ve böylece gergin BT çalışanlarının üzerindeki yükü azaltıyor. Ürün; 1000’e varan kurumsal kullanıcının güvenliğini takip etmek, yönetmek ve uzaktan yazılım dağıtımı yapmak için herhangi bir yerden herhangi bir zamanda kullanılabiliyor.

Ek olarak bulut konsolunu kullanmak, şirketlerin BT güvenliklerini yönetmek için ekstra sunucu donanımı veya yazılımı almalarına gerek kalmadığı anlamına geliyor. Kaspersky Endpoint Security Cloud, küçük ve orta ölçekli şirketlere, sermayesel veya operasyonel masraflarını bütçelemelerini rahat kılacak şekilde yıllık lisans veya aylık abonelik seçimini sunuyor.

Kaspersky Lab Küçük ve Orta Ölçekli Şirketler Pazarlama Başkanı Vladimir Zapolyansky: “Kaspersky Endpoint Security Cloud küçük ve orta ölçekli şirketlere basit ve rahat bir yönetim temin ederken, bilinen veya yeni ortaya çıkan tehditleri engelleyecek gelişmiş teknolojiler sunuyor. Kendi BT çalışanlarının olup olmadığına veya güvenlik yönetimleri için dışardan destek alıp almadıklarına bakmadan; küçük ve orta ölçekli şirketlerin sınırlı bütçelerini en iyi şekilde kullanmalarına olanak sağlıyor. Ürünlerimiz sektörün en çok test edilen ve ödüllendirilen ürünleri olarak bilindiğinden, küçük ve orta ölçekli şirketlere şunun güvencesini verebiliriz: siber tehlikelerden korunduğunuzu bilerek işinizi büyütmeye odaklanmalısınız,” yorumunda bulundu.

Kaspersky Endpoint Security Cloud ürününü kullanmaya başlamak için küçük ve orta ölçekli şirtketlerin şu internet sitesine kayıt olmaları gerekmektedir:https://cloud.kaspersky.com

Sonrası Kaspersky Lab Yeni Şirket Çözümüyle Küçük ve Orta Ölçekli Şirketleri Güçlendiriyor Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER