Operatörler Samsung Galaxy Note 7 satışlarını durdurdu!

0
11

Operatörler Samsung Galaxy Note 7 satışlarını durdurdu!

Pil sorunu yüzünden Note 7, raflardan çekildi ve geçici olarak satışı durduruldu.

Galaxy Note 7'nin şarj olurken patladığını belirten iki farklı tüketici şikayeti, son günlere damgasını vurdu. Kısa süre önce yayınlanan bir raporda ise Samsung'un, Güney Kore'deki Note 7 ünitelerini geri çağıracağı belirtilmişti. Müşterilerinin güvenliği söz konusu olduğunda, maliyet ne olursa olsun Samsung tüm önlemleri almaya kararlı. Note 7 sevkiyatının bekletilmesinden dolayı, Koreli üretici en az 7 milyar dolar kaybetti.

Güney Kore medyasında Samsung'un konuyla ilgili açıklama yapacağı belirtiliyor. Note 7'le ilgili yaşananların özeti kısaca bu şekide. Şimdi ise yeni bir gelişme var.

EFTM sitesinin haberine göre bazı Avustralyalı operatörler, Note 7 satışlarını durdurma kararı aldı. En azından Samsung'tan konuyla ilgili açıklama ve tavsiyeler yapılana kadar. Avustralya'nın üç büyük operatörü Telstra, Vodafone ve Optus, geçici olarak Note 7 satışlarının durdurulduğunu ve cihazın raflardan çekildiğini doğruladı.

Telstra'dan bir yetkili önlem için böyle bir şey yaptıklarını söylerken, telefonları etkileyen bir sorun olup olmadığını öğrendikten sonra, ülkelerindeki Note 7 sahipleriyle doğrudan temasa geçeceklerini de sözlerine ekledi. Vodafone ve Optus ise Note 7 hakkında kaygılı olan kullanıcıların en yakın mağazalarını ziyaret edebilecekleri açıklamasında bulundular. Diğer yandan Samsung, ortalıklarıyla inceleme yaptığını ve bulguları paylaşacağını onayladı.

Samsung Galaxy Note 7 inceleme (SM-N930F)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER