Samsung Galaxy Note7 Modelleri Geri Çağrılıyor!

0
19

Galaxy Note 7

Akıllı telefon pazarının yıldızlarından biri olan Samsung’un yeni akıllı telefonu Galaxy Note7 modeli pildeki bazı sorunlar nedeniyle geri çağrılıyor.

Samsung‘un büyük bütçeler ayırdığı ve yüksek satış rakamları beklediği Galaxy Note7 modeli görünen o ki henüz daha hazır değil. Öyle ki son zamanlarda patlayan Note7 haberlerinin ardından firma tarafından bugün resmi bir açıklama yapıldı. Şirket bugüne kadar satılan tüm cihazların geri çağrıldığını duyurdu.

BREAKING: #Samsung Electronics will conduct a global recall of Galaxy Note 7 smartphone – Yonhap

— Reuters Top News (@Reuters) 2 Eylül 2016

Samsung tarafından yapılan açıklamada çıkan bu sorunun cihazın bataryasından kaynaklandığı söylendi. Firma, şimdiye kadar toplamda 35 adet cihazda bu sorunla karşılaşıldığını, ancak sorunların devam etmemesi için geri çağrılma programının başlatıldığı da belirtildi. Ayrıca hali hazırda cihazı satın almış kullanıcılar için de yakın bir zamanda bir değişim programı başlatılacak. Şirket yetkilileri ilk başlarda bu sorunun üçüncü parti aksesuarlar nedeniyle olduğunu düşünüyorlardı. Ancak Samsung mühendisleri tarafından yapılan geniş çaplı inceleme sonucu sorunun daha büyük olduğu anlaşıldı. Özellikle 7 Eylül’de tanıtılması beklenen iPhone 7 öncesi Note7 modelinin yaşadığı bu problem oldukça üzücü diyebilirim.

Galaxy Note7‘nin firmayı ne çapta bir zarara uğratacağı henüz bilinmiyor. Ancak hala Galaxy S7 satışlarının yüksek seviyelerde olduğunu da göz önüne alacak olursak, belki bu zararı bu şekilde kapatabilir. Ayrıca değişim programı sonrasında da satışların tekrar rekor seviyeye ulaşması da olası sonuçlar arasında. Konu ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin.

explosive-galaxy-note-7

Sonrası Samsung Galaxy Note7 Modelleri Geri Çağrılıyor! Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER