Sony, Kablosuz Gürültü Engelleme Özellikli Kulaklıklarını Duyurdu

0
17

1472731992_MDR_1000X_personalNC_black_Large

Sony bugün, sektör lideri gürültü engelleme özellikli MDR-1000X kulaklıklarını piyasaya sürdü. Üstün gürültü engelleme performansına sahip premium kulaklık, piyasadaki en hassas gürültü engelleme özelliğini sunuyor.

Sony’nin hâlihazırda sunmakta olduğu gürültü engelleme özellikli kablosuz kulaklık yelpazesini genişleten 1000X, Kişisel Gürültü Engelleme özelliği sayesinde gürültü engelleme özelliklerini kulaklarınıza göre şekillendirerek size özel dinleme deneyimi sunan ilk kulaklık olma özelliğini taşıyor. 1000X aynı zamanda, kulaklığın dışına avuç içinizi yerleştirerek kulaklığı çıkartmaksızın insanlar ile konuşabilmenize imkan veren ‘Quick Attention’ modunu da ilk defa olarak görücüye çıkartıyor. Bu eşsiz dinleme deneyimleri, yeni geliştirilen SENSE ENGINE özelliği ile hayata geçiriliyor.

Bu aynı zamanda, herhangi bir kaynaktan gelen sıkıştırılmış müziğin kablosuz modda dahi Yüksek Çözünürlüklü Ses’e yakın ses kalitesine yükseltilmesi için yerleşik DSEE HX™ özelliğine sahip ilk kulaklık.

1472731989_MDR_1000X_B_key_visual_Large

En iyinin de iyisi

1000X, diğerler kulaklıklar arasından sıyrılıyor. Yükseltilmiş filtreleme işlemi, optimize çift gürültü sensör teknolojisi ve yeni geliştirilen kulak yastıkları ile en iyi gürültü engelleme performansını elde etmek için, sinyal işleme gibi bir dizi ilerleme kulaklığın sektör lideri olmasını sağlıyor.

Olağanüstü performans, en sevdiğiniz şarkıyı her dinleyişinizde tamamen size özel bir deneyim elde etmenizi sağlamak üzere, başınızın şeklini ve kulaklığı nasıl taktığınızı analiz eden ‘Kişisel Gürültü Engelleme Özelliği’ ile güvence altına alıyor.

Yüksek Çözünürlüklü Ses, şarkıları sanatçının gerçekten olmasını istediği şekilde dinlemenizi sağlamak için seçilen dosya formatıdır ve 1000X kulaklık, en iyi sesi doğrudan kulağınıza taşır. Sony DSEE HX™ yükseltme aynı zamanda Yüksek Çözünürlüklü Ses harici dosyaların da bu standarda mümkün olan en yakın düzeye yükseltilmesi anlamına da geliyor.

1472731991_MDR_1000X_B_cw_Large

Zahmetsiz seyahat

‘Quick Attention’ modu, bu kulaklıkları takarken size söylenen hiçbir kelimeyi asla kaçırmamanız anlamına geliyor. Bu özellik, doğal sesin doğrudan akmasını sağlamak üzere, sadece elinizi kulaklık gövdesinin kenarına yerleştirilerek anında aktive ediliyor. Bu da, müziğiniz dışında etrafınızda olan biteni duyabilmek için, kulaklığı çıkartmak zorunda kalmamanız anlamına geliyor. Hatta uçakta kabin görevlilerinin aldığı içecek siparişlerini dahi kaçırmayacaksınız.

Gürültü engellemeden en iyi verimi alabilmek için, ‘Ortam Ses Modu’ ayarı dışarıdaki ortam sesini duyarken bir yandan da müzik dinleyebilmenize imkan vermek üzere ses durumunu değiştiriyor. Bu ise, meşgul ama etrafınızın da farkında olmanıza, çevrenizde söylenen her kelimeyi yakalayabilmenize imkan verir.

Sony, kablolara dolanma endişesi olmaksızın aynı muazzam ses kalitesini sağlarken kablolu bağlanma ihtiyacını da ortadan kaldırdı. Bluetooth® teknolojisi, telefon veya müzik çalarınıza hızlı bir şekilde bağlanmanıza imkan veriyor. En üst kalitede dinleme deneyimine sahip olmanızı sağlayan özellikler listesinde LDAC™ ve S-Master HX™ de yer alıyor.

1472731991_MDR_1000X_B_fold2_Large

Her yerde kusursuz dinleme

Ofiste uzun günler veya kütüphanede sessiz zaman artık sorun değil, zira 1000X kablosuz ve gürültü engellemeli kulaklık 20 saat gibi muazzam pil ömrüne de sahip; kulaklığı tek şarj ile uzak bir noktaya olan uçuşunuzda yanınıza alabilirsiniz.

Bu kulaklık, tarzına özen gösteren yolcular dikkate alınarak tasarlandı. Sadece hoş görünmekle kalmıyor, aynı zamanda rahat bir kullanım da sunuyor. Dönen ve katlanan yapısı ile, bir sonraki varış noktanıza giderken 1000X’i anında çantanıza atarak yolculuğunuza başlayabilirsiniz.

Siyah ve bej olmak üzere iki renkte sunulacak olan yeni 1000X kulaklıkları dayanıklı deri kılıflarıyla 2016’nın Ekim ayında kullanıcılarıyla buluşacak.

1472732020_MDR_1000X_C_key_visual_Large

Teknik Özellikler

Model MDR-1000X Yüksek Çözünürlüklü Sesli Kulaklık
Renkler
Yüksek Çözünürlüklü Ses
Genel Özellikler (Kulaklık)
SENSE ENGINE™ Kişisel Gürültü Engelleme Özelliği, Quick Attention modu, Ortam Sesi modu (Normal mod / Ses modu)
DSEE HX™ Var
S-Master™ Var
Kulaklık Tipi Kapalı, dinamik
Sürücü Ünitesi 40mm, kubbe tipi (CCAW Ses Bobini)
Mıknatıs Neodymium
Takma Tarzı Yarım daire
Frekans Tepkisi 4Hz-40,000Hz
Kablo Uzunluğu Kulaklık kablosu (Yaklaşık 1.5m, gümüş kaplama OFC telleri, altın kaplama stereo mini fiş)
Kablo Tipi Tek taraflı (çıkartılabilir)
Fiş Altın kaplama L biçimli stereo mini fiş
Diyafram Alüminyum kaplama Likit Kristal Polimer
Ağırlık (Yaklaşık) Kablosuz 275g
Genel Özellikler (Mikrofon)
Ünite / Yön / Frekans Elektret Kondansatör / Tüm Yönler / 100-8,000Hz
Genel Özellikler (Aktif Kulaklık)
Ses Kontrolü Dokunma Sensörü
Pil DC3.7V : Yerleşik lityum-iyon şarj edilebilir pil
Pil Şarj Süresi Yaklaşık 4 Saat
Pil Şarj Yöntemi USB
Pil Ömrü
(Sürekli Çalma süresi )
(Müzik) Maks. 20 saat (NC Açık), 22 saat (NC Kapalı)

(İletişim) Maks. 24 saat (NC Açık), 26 saat (NC Kapalı)

Frekans Tepkisi 4Hz – 40,000Hz
Giriş(ler) Micro USB, Stereo Mini Fiş
Pasif Kullanım Var
Bluetooth®
Bluetooth® / Güç Çıkışı Sürüm 4.1 / Bluetooth güç sınıfı 2
NFC Var
Ara Yüz A2DP, AVRCP, HFP, HSP
Desteklenen Ses Format(lar)ı SBC, AAC, aptX, LDAC
Gürültü Engelleme
Dijital Gürültü Engelleme Var (Açma/Kapama düğmesi)
AI NC Var
Kutu İçeriği Micro-USB kablo 0.5m

Kulaklık kablosu 1.5m

Uçuş içi fiş adaptörü

Yassı saklama kabı

Sonrası Sony, Kablosuz Gürültü Engelleme Özellikli Kulaklıklarını Duyurdu Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER