Apple, 7 Eylül’de App Store’da köklü değişiklikler yapacak

0
14

Apple, 7 Eylül'de App Store'da köklü değişiklikler yapacak

Cupertino merkezli şirket, iOS geliştiricilerini uyardı. Yeni kurallarını açıkladı.

iPhone 7 aşağı, iPhone 7 yukarı derken, Apple alt kısımdan yeni değişiklikleri yürürlüğe koymayı planlıyor. Şirket kısa süre önce geliştirici portalında, iOS geliştiricilerine yeni kurallarını açıkladı.

Apple uygulamalardaki kalitenin kendileri için son derece önemli olduğunu belirtirken, App Store'daki sorunlu ve güncellenmemiş uygulamaların değerlendirilerek, kaldırılması için sürecin devam ettiğini vurguladı. Özetle güncel ve uyumlu olmayan yazılımlar App Store'dan temizlenecek.

Diğer önemli bir nokta ise Apple, uygulama isimlerinin kısa olmasını istiyor. Teknoloji devi, bazı geliştiricilerin arama sonucunu etkilemesi umuduyla, uygulamalarının isimlerinde yazılımla ilgili olmayan terimlerin kullanıldığını açıkladı. Bu duruma göre artık uzun isimler App Store'da tamamen görünmeyecek. Ayrıca 50 karakterden daha az sınırlama olacak.

Geliştiricileri ilgilendiren bu değişiklikler 7 Eylül'de düzenlenecek olan etkinlikle birlikte devreye girecek. Farklı bir rapora göre Apple şimdiden artık hayalet olarak adlandıracağımız, güncellenmemiş ve geri kalmış bazı uygulamaları, App Store'dan kaldırmaya başlamış bile.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER