TomTom, IFA Fuarında Akıllı Teknolojilerini Tanıttı

0
33

1472807033_TomTom_Touch_1

Navigasyon ürünleri denilince akla gelen ilk firmalardan biri olan TomTom, IFA fuarında akıllı bilekliğini tanıttı.

TomTom’un ilk fitness takip cihazı olma özelliğini taşıyan TomTom Touch adımlarla, uykuda ve tüm gün kalp atışlarıyla bilekten vücut kompozisyonunu analiz edebiliyor. Vücudun yağ ve kas oranını gösteren TomTom TOUCH, aynı zamanda kalp atış hızını sürekli olarak ölçüyor. TOUCH kalori ve adım sayma gibi işlemleri de gerçekleştirebiliyor.

Şirket fuarda ayrıca ilk TomTom GO satnav range uydu navigasyonunu da tanıttı. Gerçek zamanlı, son derece doğru, trafik bilgileri ve Ömür Boyu Hizmetler için hiçbir ek ücret ödemeden sunulan bir bonus. Harita ve güncellemeler için PC’ye bağlanmanıza gerek bırakmayan dahili Wi-Fi® ve Siri ve Google Now™ entegrasyonuna sahip bu cihaz gözünüzün telefona takılmadan yola bakmanıza sağlıyor.

1472807043_TomTom_Touch_3

Scooter’a özel ilk navigasyon cihazı

TomTom VIO, scooter için özel olarak tasarlanmış dünyanın ilk navigasyon cihazı. TomTom VIO son derece işlevsel olmakla beraber aynı zamanda çok güçlü bir görsel destek sağlıyor – Scooter’ınıza bir kez TomTom VIO’yu taktıysanız artık onsuz scootr’ınızı eksik bulursunuz.

Aracınızın performansını ölçün

TomTom fuarda ayrıca aracınız için bir performans izleyici olan TomTom CURFER’ı tanıttı. Bu cihazla bağlı bir telefon üzerinden daha performanslı bir sürüş yaparak daha az yakıt harcayorsunuz.

1472807033_TOMTOM_CURFER

7/24 aktivite takibi

TomTom’un tanıttığı bir diğer ürün ise Outdoor saat TomTom Adventurer. Müzik çalar ve kalp Atış Hızı ile doğa yürüyüşçüleri, kayakçılar, snowboard yapanlar ve koşucular için geliştirilen TomTom ADVENTURER mesafe, yükseklik, boylam gibi değerleri takip etmeyi sağlıyor. Kalp atış hızını ölçebilen, kalori ve adım sayabilen TomTom ADVENTURER ile aktivitelerinizi 7/24 izleyebilirsiniz. Koşuları otomatik olarak tespit edebilen TomTom Adventurer ile en yüksek hız ve diğer koşu verileri görülebiliyor.

3GB dahili müzik deposu

Şirket, doğa sporlarına meraklı olanlar için hazırladığı GPS özellikli iki saati de IFA 2016 kapsamında görücüye çıkarttı. Bu modellerden biri olan TomTom Spark 3 ve Runner 3, sürekli olarak GPS takibi yapabiliyor. En zor egzersiz anlarında bile kullanılabilen bu GPS Spor Saatleri, her gün giymek için bir geniş bir renk yelpazesinde ince ve zarif kayışlar ile sunuluyor. Cihazdaki 3 GB dahili depolama alanı müzik dinleme amacıyla kullanılıyor. Üçüncü nesil TomTom SPARK 3‘ün en önemli farkı rota keşif özelliği sayesinde kullanıcılar başlangıçtaki ve mevcut konumlarını görebiliyor. Bu cihazda nasıl bir yolun izlendiği incelenebiliyor. Ayrıca kullanıcılar kendi rotalarını da saate yükleyebiliyor.

1472807055_TomTom_VIO

Sonrası TomTom, IFA Fuarında Akıllı Teknolojilerini Tanıttı Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER