BTK, Samsung Galaxy Note7 Açıklaması Yaptı

0
13

samsung-galaxy-note7-islak

Ülkemizdeki düzenleyici kurum Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, BTK, infilâk eden Samsung Galaxy Note7 pilleriyle ilgili açıklamada bulundu.

Samsung Galaxy Note7 çıkışından bu yana hem iyi hem de kötü anlamda çok konuşulan bir telefon oldu. Barındırdığı yenilikçi özellikler kadar hızlı şarj destekleyen pilinin infilak etmesi de manşetlerde yer buldu.

samsung-galaxy-note7-giris

Samsung Galaxy Note7 Kutu Açılışı ve Teknik Özellikleri

Samsung'un en yeni akıllı telefonu Galaxy Note7 karşınızda! Samsung Galaxy Note7'nin kutusunu açıyoruz, ilk izlenimlerimizi bu videoda anlatıyoruz. Samsung, geçtiğimiz…

Her cihazda risk bulunmasa da Samsung’un birkaç milyon Note7’yi geri çağırması ciddi bir tehdit oluşturuyor. Ülkemizde piyasaya çıkan telefonların nihai onayı aldığı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu da bu konuyla ilgili bir açıklama yaparak kullanıcıların talep etmesi halinde ürünlerin yenisiyle değiştirileceğini veya para iadesi yapılacağını belirtti.

BTK Açıklaması Tam Metin

Yazılı ve görsel medyada yer alan Samsung marka Galaxy Note7 model mobil haberleşme cihazlarındaki pil kaynaklı soruna ilişkin, ilgili şirket küresel çapta satışı gerçekleşen Galaxy Note7 model cihazların bazı numunelerinde tüketici şikâyetleri oluştuğunu, ancak Ülkemizde herhangi bir şikâyet ya da mağduriyetin yaşanmadığını beyan etmiştir.

Galaxy Note 7

Samsung Galaxy Note7 Modelleri Geri Çağrılıyor!

Akıllı telefon pazarının yıldızlarından biri olan Samsung'un yeni akıllı telefonu Galaxy Note7 modeli pildeki bazı sorunlar nedeniyle geri çağrılıyor. Samsung'un…

Elektronik haberleşme sektöründe kullanılan cihazların piyasa gözetimi ve denetimine ilişkin ilgili mevzuat kapsamında, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından süreç yakından takip edilmektedir. Galaxy Note7’de kullanılan cihaz pilinden kaynaklı sorun ile ilgili ülkemizde şu ana kadar olumsuz bir vaka raporlanmamıştır. Konu ile ilgili inceleme devam etmektedir.

Kullanıcıların güvenliği ve herhangi bir mağduriyet yaşanmaması açısından ilgili firma, Samsung Galaxy Note7 cihazlarının Ülkemizdeki kullanıcılarına 03.09.2016 tarihi itibarıyla satın aldıkları noktalardan para iadesi veya ileri bir tarihte yenisi ile değişini seçeneklerini uygulayacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Şimdi ne olacak?

BTK açıklamasından sonra görünüşe göre Note7 cihazınızı aldığınız yere götürerek işlemleri başlatabiliyorsunuz. Fakat sorun şu ki bu uygulamada sizi farklı yerlere yönlendirmek gibi bir yol izleyebilecekleri için evvelinden sormanız gerekiyor.

Sonrası BTK, Samsung Galaxy Note7 Açıklaması Yaptı Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER