Google Pixel XL (HTC Marlin) Geekbench’te ortaya çıktı

0
7

Google Pixel XL (HTC Marlin) Geekbench'te ortaya çıktı

Sızıntıların en büyük kaynaklarından biri olan GeekBench'te merakla beklenen yeni telefon kendini gösterdi.

Bu sene Nexus serisi bitiyor ve yerine Pixel serisi geliyor. En azından son raporlarda durum böyleydi. Google'ın Nexus markası yerine Pixel'i kullanacağı farklı kaynaklar tarafından birkaç kere gündeme geldi.

HTC Nexus Sailfish, Pixel olacak. Marlin ise Pixel XL olacak. Saf Android deneyimi sunacak olan bu yeni cihazlardan Marlin, yeni adıyla Pixel XL, Geekbench veritabanında bulundu. Kriter testinin detaylarına göre cihazda 4 çekirdekli Qualcomm sistem çipi ve 4 GB RAM var. Qualcomm Snapdragon 820'den söz ediyoruz. Zaten bu sene çıkan üst düzey birçok cihazda SD 820 kullanıldı. Bu yüzden Pixel XL'nin donanımı şaşırtıcı değil.

İşletim sistemi ise Android NMR1 olarak geçiyor, Android 7.0 Nougat'a merhaba diyelim. Pixel ve Pixel XL, Android 7.0'la gelen ilk telefonlardan olacak, ayrıca yeni işletim sistemini ilk kullanacak diğer bir cihaz da LG V20 olacak.

Son iddialara göre Pixel ve Pixel XL, 4 Ekim'de düzenlenecek olan basın toplantısıyla birlikte tanıtılacak. Yeni gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Google Pixel ve Pixel XL'ın kamera detayları (Yeni Nexus'lar)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER