Intel bu sene vurgun yapacak!

0
11

Intel bu sene vurgun yapacak!

Dev üretici için işler gayet iyi gidiyor. Son rapor detaylarına biraz daha yakından bakalım.

Kaby Lake'in adını erteleme haberleriyle sıklıkla duyduk, hatta birçok PC üreticisinin de ertelemeden dolayı, planlarını daha geç tarihe aldıkları söylenmişti. Öyle ya da böyle sonunda Kaby Lake için son nokta koyuldu.

Tayvanlı tedarik kaynaklarına göre Intel, dizüstü bilgisayarlar için Kaby Lake'in gönderimine başladı. 2016 sonuna kadar da masaüstü üreticilere teslimat başlayacak. Kaby Lake'in devreye girmesiyle birlikte, kaynaklar bazı şirketlerin, Intel Sky Lake ve Nvidia'nın son nesil GPU'sunu kullanan dizüstü bilgisayarında fiyat düşürdüğünü söyledi.

Analistler ise Intel'in bu seneyi yüksek gelirle kapatacağını belirtiyor, yayınlanan öngörü raporlarında dev silikon üreticisinin Kaby Lake ile karını arttıracağı belirtildi. Ayrıca Intel'in, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'a modem çipi tedarik edeceği raporlanmıştı. Intel 7360 LTE modemin, Qualcomm'un yerini alacağı iddia edilmişti.

Cowen and Co. analisti Timothy Arcuri daha önce yayınladığı raporda, Intel'in başlangıçta düşünülenden daha fazla pay alacağını ileri sürdü. Arcuri, Intel'in, iPhone 7 ve 7 Plus'ın ömrü boyunca 100-110 milyon kadar 7360 modem çipi sağlayacağını düşünüyor. Intel'in 1.5 milyar dolarlık gelir elde etmesi söz konusu.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER