Google’dan 2016 Paralimpik Olimpiyatlar’a özel Doodle

0
11

Google'dan 2016 Paralimpik Olimpiyatlar'a özel Doodle

Google bugün ana sayfasını 2016 Paralimpik Olimpiyatlar için hazırladığı bir Doodle ile süsledi.

Arama motoru Google ana sayfasını önemli günler için süslemeye devam ediyor. Son olarak geçtiğimiz haftalarda Olimpiyatlar'a özel olarak oyun oynanabilen Doodle ile süsleyen Google bugün ise ana sayfasında 2016 Paralimpik Olimpiyatlar için hazırlanan bir Doodle'a yer verdi.

Google'ın hazırladığı Doodle'a tıkladığınızda "2016 Paralimpik Olimpiyatlar"ın Google'daki arama sonuçlarına ulaşılabiliyor.

Paralimpik Oyunları

Paralimpik Oyunlar, çeşitli engelli gruplarından sporcuların katıldığı çok sporlu etkinliktir. Orijinalindeki "paralympic" kelimesi; İngilizce, engelli anlamına gelen "paralyzed" ve "olympic" kelimelerinin birleşmesinden meydana gelir.Yaz ve Kış Paralimpik Oyunları o dönemki Olimpiyatların hemen ardından yapılır.Tüm Paralimpik Oyunları Uluslararası Paralimpik Komitesi tarafından yönetilir.

Paralimpik Oyunlar 1948'deki az sayıda II.Dünya Savaşı İngiliz eski askerlerinin toplanmasından 2008'de uluslararası ikinci büyük spor yarışması haline gelmiştir. Paralimpik atletlerle Olimpiyatlarda yarışan atlerler aynı şartlarda mücadele etmelerine rağmen Paralimpik Oyunlarla Olimpiyat Oyunları arasına büyük bir bütçe farkı vardır. 1988 Seul Yaz Oyunları ve 1992 Albertville Kış Oyunlarından bu yana Paralimpik Oyunlar Olimpiyat Oyunları ile aynı tesislerde yapılmaktadır. (Vikipedi)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER