Instagram güvenlik nedeniyle mi değişiklik yaptı?

0
23

Instagram güvenlik nedeniyle mi değişiklik yaptı?

Popüler fotoğraf paylaşım platformunda Fotoğraf Haritası özelliği kaldırıldı. Yayınlanan bir makale nedenin farklı olduğunu ileri sürüyor.

Son dönemlerde eklediği yeni özelliklerle takdir kazanan Instagram, bu sefer başka bir değişiklik yaptı. Şirket son güncellemeyle birlikte Fotoğraf Haritası özelliğini kaldırdı. Bu özellik isminden belli olduğu üzere, fotoğraf konumlarının harita üstünden gösterilmesini sağlıyordu.

Instagram sözcüsü konuyla ilgili olarak, "Fotoğraf Haritası yaygın olarak kullanılmıyordu. Bu yüzden biz de bu özelliği kaldırdık ve diğer noktalara odaklanmaya karar verdik" dedi. Coğrafi etiketler halen var, gönderinize konum etiketi koyabileceksiniz. Kendi profilinizde harita üstünde fotoğraflarınızı görebilirsiniz, ancak başkalarının profiline girdiğinizde harita üstünde fotoğrafları göremiyorsunuz. Gerçi Fotoğraf Haritası'nın fişinin çekilmesiyle alakalı derin başka bir sebebin olduğu söyleniyor.

Fusion sitesinin makalesinde Michelle Obama, Reese Witherspoon, Justin Bieber ve daha birçok ünlünün lokasyon bilgilerinin Instagram'da Fotoğraf Haritası ile bulunduğuna dair makale yayınlandı. Yani ünlü ve yüksek takipçi sayısına sahip olan kişilerin konumlarına ulaşılmış. İşte bu profillerin yerlerinin tespit edilmemesi, konumlarının açığa çıkmaması için Instagram'ın değişiklik yaptığı iddia ediliyor. Sizin konuyla ilgili düşünceleriniz nedir?

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER