LG V20 müzisyenler için mini stüdyo olabilir mi?

0
10

LG V20 müzisyenler için mini stüdyo olabilir mi?

Güney Koreli üreticinin yeni amiral gemisi ses konusundaki yetenekleriyle öne çıkıyor.

Apple'ın kulaklık girişini terk etmesine saatler kala, LG ses konusunda nelerin yapılabileceğini gösterdi. V20'nin ses performansı telefonun en vurucu kısımlarından biri. Cihazda 32 bit Quad DAC (DAC-Digital to Analog Converter) var. DAC kısaca kullanıcıların duyması için dijital verilerin analoga dönüştürülmesini sağlar. LG'nin açıklamasına göre V20'deki Quad DAC, canlı bir performansa en yakın net sesi veriyor.

V20'deki ses ve müzik performansının arkasındaki diğer etkenlerden biri Bang & Olufsen'ın iş birliği ve ince ayarları. Telefon, kayıpsız olarak tüm popüler müzik, ses formatlarını destekliyor. Cihazın diğer bir özelliği HD ses kaydetmesi. Kayıt için normal ve konser modları var. Mesela konser modunda daha iyi ses için mikrofonların hassasiyeti artarken, her frekanstan gürültü ortadan kaldırılıyor. Ani yüksek sesler nedeniyle oluşan bozulmalar da önleniyor. Tabii ki özelleştirme imkanı da sunulmuş, kendinize göre mod oluşturabilirsiniz.

V20'deki stüdyo modu ile kaydedilen parçalar üstüne vokal yapabilir. Ayrıca basit ayarlarla vokal kaydı üstüne oynamalar da yapılabilir. LG'nin açıklamasına göre V20'de Hi-Fi kayıt ve üç akıllı mikrofon kullanılarak, geniş bir dinamik frekans aralığında ses kaydedilebiliyor. Şirket bu konuda oldukça iddialı.

Ara bir aparat kullanarak, gitarımı iPhone'a bağlıyorum ve çalıyorum. Bazı uygulamalarla birlikte, iPhone 6'yı taşınabilir, mini stüdyoya çevirdim. Çalışmak ve ne çaldığımı duymak için bana yetiyor. Benim gibi daha birçok kullanıcı var. V20'nin ses ve müzik konusundaki yetenekleri, bu yüzden dikkatimi çekti. Gerekli uygulama desteği ile V20 de müzikle alakalı birçok iş yapılabilir. Cihazı şimdilik detaylı test etme imkanımız yok, ancak test merkezine geldiği zaman, ses performansına detaylıca bakacağız.

LG V20 resmen tanıtıldı! Çift arka kamera, çift ekran ve fazlası

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER