Samsung Galaxy Note7 Bataryaları Değişiyor

0
9

Galaxy Note 7 (1)

Samsung, Galaxy Note7 modelinde yaşadığı batarya sorununun ardından kendi ürettiği bataryaları kullanmama kararı aldı.

Akıllı telefon pazarının lider isimlerinden biri olan Samsung, merakla beklenen yeni akıllı telefonu Galaxy Note 7‘yi duyurduktan sonra cihazda başlayan bazı yanma sorunlarından dolayı geri çağırma programı başlatmıştı. Nihayet, şirket tarafından konu ile ilgili bir açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre, yanan bazı cihazların Samsung üretimi SDI bataryalardan kaynaklandığını ve artık Samsung cihazlarda bu bataryaların kullanılmayacağı belirtildi.

Galaxy Note 7

Samsung Galaxy Note7 Modelleri Geri Çağrılıyor!

Akıllı telefon pazarının yıldızlarından biri olan Samsung'un yeni akıllı telefonu Galaxy Note7 modeli pildeki bazı sorunlar nedeniyle geri çağrılıyor. Samsung'un…

Peki, geri toplanan ve değişim programında değiştirilen akıllı telefonlarda hangi bataryalar kullanılacak. Bugün ortaya atılan bazı iddialara göre Samsung, artık Amperex Technology firmasının bataryalarını kullanacak. Son olarak herkesin merak ettiği soru, acaba Samsung bu batarya krizinden ne kadar zarar etti. Bu konuda da bazı analistler tarafından söylenen bilgilere göre bu batarya sorunu şirkete tam tamına 1 milyar dolar zarara uğrattı yönündeydi.

Konu ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin.

Sonrası Samsung Galaxy Note7 Bataryaları Değişiyor Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER