Bir Galaxy Note 7 daha patladı!

0
13

Artık duymaya alıştık, ancak bir Galaxy Note 7 patlama olayıyla daha karşı karşıyayız. Bu seferki olayda patlayan Note 7, beraberinde bir MacBook Pro'yu da götürmüş görünüyor. Üstelik rahatsız edebilecek bir detay daha var.

Çin'de yaşayan 25 yaşındaki Hui Renjie, "güvenli" sayılan, pilinde sorun olmayan bir Samsung Galaxy Note 7 satın aldığını ve telefonunun Pazartesi günü patladığını iddia ediyor. Patlamanın iki parmağını yaktığını söyleyen genç, Bloomberg'e verdiği röportajda MacBook Pro'sunun da patlama sonucu hasar gördüğünü belirtti. Telefonun önce duman çıkardığı ve ardından alevler içinde kaldığı, bu esnada şarja takılı olduğu söyleniyor.

Bir Samsung yetkilisi, telefonu incelemek üzere Renjie'den talep etse de genç, bunun işe yaramayacağını düşünerek talebi geri çevirmiş ve yaşadıklarını internette paylaşmayı tercih etmiş.

Renjie'nin paylaştığı fotoğrafta telefonun kutusunda "güvenli" etiketinin bulunduğu (sağ alttaki siyah kare) görünüyor. Cihazın IMEI kodu üzerinden Samsung sitesi üzerinde yapılan aramada da, telefonun "sorundan etkilenen cihazlar listesinde olmadığı" anlaşılıyor.

Samsung, satılan yaklaşık 2,5 milyon Galaxy Note 7'yi pil sorunları nedeniyle birkaç hafta önce geri çağırmıştı. Firma, Pazartesi günü ABD'deki telefonların yüzde 60'ını yeni, güvenli Note 7'lerle değiştirdiğini söylemişti. Global geri çağırma, Çin'deki telefonlarda Amperex Technology Limited tarafından üretilen farklı pillerin kullanılması nedeniyle Çin için geçerli değildi. Bu yüzden Çin'den gelen patlama haberlerine pek rastlamamıştık. Bununla birlikte yaşanan bu olay, Çin'de üretilen Note 7'lerin kalitesi konusunda da kafalarda soru işareti oluşturacak gibi görünüyor.

Dahası değiştirilen Note 7'lerin güvenli olup olmadığı da bilinmiyor. Güney koreli bazı kullanıcılar, telefonlarının aşırı ısındığına dair şikayetlerde bulunmuşlardı. Bununla birlikte yeni Note 7'lerin ilkiyle aynı sorunu yaşadığına dair açık bir işaret şimdilik bulunmuyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER