iPhone 7 hakkında her şey!

0
20

Aradan geçen neredeyse bir senenin ardından Apple, yeni nesil telefonlarını, yani iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'ı tanıttı.

Yeni telefonlar, elbette çıkışına günler kalan iOS 10 ile gelecek – bunun tek bir anlamı var: iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ta birçok yeni işlev ve geliştirme var. Bunun yanında iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, tarihte ilk kez su ve toz geçirmezlik özelliğine (IP67) kavuşuyorlar. Tim Cook'un "muhteşem yeni tasarım" olarak adlandırdığı tasarım, Jet Black ve Black olmak üzere iki farklı siyah model, Silver, Gold ve Rose Gold renk seçenekleriyle geliyor.

Fotoğraflarla iPhone 7 ve iPhone 7 PlusTüm Galeri

1 – 4/20 SONRAKİ ÖNCEKİ

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus özellikleri ve fazlası!

Telefondaki önemli değişikliklerin başında "baştan aşağı yeniden tasarlanan" Home düğmesi var. "Daha tepkisel, daha güvenilir ve hatta kişiselleştirilebilir" olan yeni düğme, artık basınca duyarlı ve yeni nesil Taptic Engine ile parmağınızı titreştirerek geri bildirim sağlıyor. Düğmenin artık fiziksel olarak hareket etmediği anlaşılıyor.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus özellikleri ve fazlası!

Apple'dan Phil Schiller'a göre iPhone kameraları da baştan aşağı yeniden tasarlandı. Optik görsel dengeleme işlevi iki telefona birden gelirken yeni altı-element lens mimarisi, içeriye daha çok ışığın girmesini sağlıyor. Böylece düşük aydınlatmada daha iyi bir performans yakalamak mümkün hale geliyor. iPhone 7 Plus'ta ise daha gelişmiş, çift kameralı bir mimariye yer veriliyor. Kameralardan biri geniş açılı lense sahipken ikincisi, 2x optik zoom'a sahip bir telephoto lensine sahip. Arka kameraların çözünürlüğü ise 12MP.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus özellikleri ve fazlası!

Bu sayede "deneysel" fotoğraflar üretmeniz, alan derinliğini değiştirmeniz, "bokeh" efektli fotoğraflar çekmeniz mümkün hale geliyor. Bu işlevlerin bazıları çıkış tarihinde sunulmayacak ve daha sonra, bu sene yayınlanacak bir yazılım güncellemesiyle aktif hale getirilecek. Ön kamera ise 5MP'den 7MP'e yükseltilmiş.

Sonraki Sayfa 1 / 2

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER