Sony, PlayStation 4 Slim ve PlayStation 4 Pro’yu açıkladı!

0
10

Sony, PlayStation 4 Slim ve PlayStation 4 Pro'yu açıkladı!

Sony bugün gerçekleştirdiği etkinlikle yeni nesil oyun konsolları PlayStation 4 Slim ve PlayStation 4 Pro'yu tüketicilerin beğenisine sundu.

Bugünün önemli haberlerinden birisi de Sony tarafından geldi. Sony, iPhone etkinliğiyle yakın bir saatte başlayan etkinliğinde yeni nesil oyun konsolları PlayStation 4 Slim ve PlayStation 4 Pro'yu açıkladı.

Bu konsollardan PlayStation 4 Slim, klasik PlayStation 4 modelinin daha ince ve şık modeli olarak görünürken, PlayStation 4 Pro ise çok daha güçlü donanıma sahip bir model olacak.

PlayStation 4 Slim

Yıllar önce çıkan klasik PlayStation 4'ün ince modeli olan PS4 Slim, üst tarafında şık ışık barına sahip. Ayrıca Slim modeli 2013'te çıkan PS4'ten %30 daha küçük.

Bunların yanında PS4 Slim'de, orijinal PS4'te bulunan optik ses çıkışı kaldırılmış ve 5GHz Wi-Fi desteğine sahip.

15 Eylül'de satışa sunulacak olan PS4 Slim, 300 dolar fiyat etiketine sahip.

PlayStation 4 Pro

Slim'e oranla PS4'ün ciddi oranda geliştirilmiş modeli olan PS4 Pro, 4K desteğine sahip. Daha yüksek saat hızıyla birlikte geliştirilmiş CPU'ya sahip olan model, 1TB HDD ile geliyor. Ayrıca cihaz, UHD TV'ler ve PlayStation VR için tasarlanmış.

PS4 Pro, CPU ve GPU da dahil olmak üzere sistem mimarisinin performansını ve yeteneklerini artırarak, oyunların çok daha detaylı grafikler ve daha önce görülmemiş görsel keskinlik sunmasına imkan veriyor. 4K TV sahipleri, 4K kalitesinde 1 çözünürlük ve daha hızlı ya da daha istikrarlı resim hızlarıyla tüm PS4 oyunlarını daha yüksek kalitede oynayabilecek. PS4 Pro ayrıca, Netflix ve YouTube gibi 4K video hizmetleri sunan servisleri destekleyen 4K video oynatma özelliğine de sahip.

HDTV sahipleri Sistemin tüm PS4 oyunlarında 1080p çözünürlük ve kimi desteklenen oyunlarda daha yüksek ve daha istikrarlı kare hızları sunması sayesinde, PS4 Pro üzerinde, gelişmiş oynama deneyimlerinin de tadını çıkartabiliyorlar.

PS4 Pro, 10 Kasım'da 399 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER