Akıllı telefonda taksit yasağının kalkmasını bekleyenlere kötü haber geldi!

0
30

Akıllı telefonda taksit yasağının kalkmasını bekleyenlere kötü haber geldi!

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, akıllı telefonlarda uygulanan taksit yasağının kalkmasını bekleyenlere kötü haber verdi. İşte detaylar.

İlk olarak 2013 yılında ülkemizde uygulamaya başlanan cep telefonunda "0" taksit dönemi teoride hala devam etmekte. Ancak aradan geçen yaklaşık 3 yılda devamlı olarak bu yasağın kalkması gündemdeki yerini koruyor. Bu anlamda son olarak geçtiğimiz aylarda BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben'in yasağın kaldırılmasıyla ilgili bir çalışma yaptıklarını açıklaması tüketicileri bir hayli heyecanlandırmıştı.

Bu haberin ardından sitemize de bu konuyla ilgili onlarca soru geldi. Bu sorular ise ağırlıklı olarak "Taksit yasağı ne zaman kalkacak?" temalıydı. Herkes bu konuyla ilgili iyi bir haber beklerken Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Bakanlar Kurulu'nun ardından konuştu ve tüketicilere kötü haberi verdi.

Akıllı telefonları kapsamıyor!

Cari açığın büyümesini engellemek adına çalışmaların sürdüğünü söyleyen Canikli, bu yüzden bu düzenlemeyi Türkiye'de üretilen mal ve hizmetlere yönelik yapmak istediklerini belirtti. Yani görünüşe göre ülkemizde üretilmeyen akıllı cihazlara taksit yasağı sürecek.

Artık taksit yasağı ihlal edilemeyecek!

Ayrıca Canikli, geçtiğimiz dönemde akıllı telefonların taksit yasağının başka yollardan ihlal edildiğini belirtti. Ve ekledi, "Bu alacağımız kararda bunları da engelleyeceğiz."

Peki düzenleme ne zaman?

Öte yandan Canikli kredi kartları ve tüketici kredileriyle ilgili yapılan çalışmanın büyük ihtimalle bayramdan sonraya kalacağını açıkladı.

Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Taksit yasağının uygulandığı dönemde akıllı telefon satın aldınız mı?

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER