The Thing’in gizemi 34 yıl sonra çözüldü

0
11

The Thing'in gizemi 34 yıl sonra çözüldü

Klasik filmlerde arasına giren The Thing hakkında ince bir ayrıntı ortaya çıktı.

John Carpenter'ın klasik korku filmi The Thing'in Blue-ray versiyonu ekim ayında çıkacak. Yüksek çözünürlük sunacak olan bu versiyon, birçok ekstra materyali içeriğinde barındırıyor. The Thing'in görüntü yönetmeni Dean Cundey, filmin Blue-ray sürümüyle birlikte bazı söyleşiler gerçekleştirdi. Yıllardır hakkında çeşitli teoriler üretilen filmin sonunu da aydınlattı. Aslında olay John Carpenter ve Dean Cundey'nin filme eklediği, ancak kimsenin dikkat etmediği sinsi bir ışıklandırma tekniğinde saklı.

Dean Cundey, Blumhouse blog yazarı Rob Galuzzo ile yaptığı söyleşide insan olan kişilerin gözlerinde ufak bir parıltı olduğundan bahsederken, "Aktörün gözünde küçük bir parıltı olduğunu fark edeceksiniz, işte bu parıltı hayat veriyor" dedi. Özetle korkunç canavarın kılığına büründüğü kişinin gözlerinde ise parıltı yok.

Mesela filmdeki ünlü kan testi sahnesinde bu durum belli oluyor. Filmin son sahnesinde de küçük yaşam ışığının sağ kalan iki kişiden kimin yaratık olduğunu ortaya çıkartıyor. Rob Galuzzo filmin sonunda Kurt Russell'ın gözlerinde partıltı olduğunu, ancak Childs karakterinde olmadığı yorumunu yaparak son noktayı koydu. The Thing'in Blue-ray sürümü 11 Ekim'de piyasaya sürülecek.

Filmin sonunu aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. Eğer oynatıcıda sorun olursa buraya tıklayın.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER