Apple, AirPods’un bir özelliğinden etkinlikte bahsetmedi

0
14

Apple, AirPods'un bir özelliğinden etkinlikte bahsetmedi

Cupertino merkezli şirket her zaman yaptığı gibi bazı ayrıntıları es geçti.

Apple, Apple Watch Series 2, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'la birlikte, AirPods isimli kablosuz kulaklığını da tanıtmıştı. Bu kulaklıktaki W1 isimli özel tasarlanmış çip, bağlantıda gecikmeyi ortadan kaldırırken, düşük güç harcanmasını sağlıyor.

Apple, basın toplantısında AirPods'un öne çıkan özelliklerini tanıttı, ancak bazı detayları es geçti. Apple'ın klasik huyudur, etkinliklerinde bazı bilgilerden hiç söz etmez. Artık alıştık bu duruma. Neyse gelelim esas haberimize, AirPods, tam şarjda 5 saatlik kullanım süresi sunuyor. İşte Apple'ın bahsetmediği nokta burası. AirPods'un tanıtım sayfasında yazanlara göre, kulaklık kutusunda 15 dakika şarj edildiğinde 3 saatlik kullanım süresi sunuyor.

Kulaklık girişinin kaldırılmasıyla ilgili birkaç tane teori var, bunlardan bir tanesi ise Lightning portunun ses iletiminin daha iyi yapması. İddialara bakarsak daha yüksek performans ve düşük güç yüzünden böyle bir uygulamaya gitmiş Apple. İşin gerçeği tersine mühendislikle ortaya çıkabilir. Sizin AirPods ve kulaklık girişinin kaldırılması konusundaki fikirleriniz nedir? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER