Tesla kazası, bu kez can aldı!

0
8

Haberlere göre bir Tesla Model S sürücüsü, geçirdiği kazada hayatını kaybetti. Kaza alanına gelen itfaiye ekipleri, elektrik çarpması korkusuyla yangına müdahale ederken temkinlilerdi. Söylenenlere göre itfaiye ekipleri, ağaca çarpan arabanın bataryasının kaza etkisi ile kısa devre yapmış olabileceği konusunda oldukça dikkatli davrandılar.

53 yaşındaki sürücünün yangın ekibi olay yerine varmadan önce ölmüş olduğu düşünülmekte. Aracın otomatik pilot özelliğinin aktif olup olmadığı ise henüz bilinmiyor.

Söylenenlere göre itfaiye ekipleri, aracın bir elektrik tehlikesi içerip içermediğini öğrenmek için Tesla teknisyenlerini çağırmak zorunda kaldılar ve bu da sürücünün bedeninin aracın içinde bırakılmasını zorunlu kıldı. Bir itfaiye sözcüsü, bu tür araçlarda çok yüksek voltajların olduğunu belirtirken, "kurbanın aracın içinde kalmasının üzücü olduğunu ancak itfaiyenin bu riski alamayacağını" söylemekteydi.

Elektrek haber sitesinin Hollanda haber sitesi RTV NH'den makine çevirisi ile yaptığı alıntıya göre, Tesla teknisyenleri kaza alanına giderek, itfaiyenin elektriğe kapılmadan bedeni araçtan çıkartmaları için danışmanlık yaptı. Hollanda Yayın Kurumu (NOS) tarafından söylenene göre de aracın bataryalarının bir kısmı, kaza sırasında fırlayarak yolun daha alt kısmında başka bir yangının çıkmasına sebep olmuştu. İtfaiye sözcüsünün söylediğine göre yangını söndürmek için ilk olarak toz söndürücüyü denediler ancak bunun işe yaramaması üzerine yolun kenarından toprak kullandılar.

Tesla da kaza hakkında bir inceleme başlatmış durumda ve firma sözcüsünün söylediğine göre bir sonuca ulaşılır ulaşılmaz gerekli açıklama yapılacak. Bu incelemenin bir parçası olarak da aracın bilgisayarındaki bilgiler incelenecek…

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER