BlaBlaCar’la bayramda tasarruf

0
13

Dünyada milyonlarca insanın ulaşım anlayışını değiştiren yolculuk paylaşım uygulaması BlaBlaCar'la bu bayram, son dakikada bile tatile ya da memlekete sevdiklerine kavuşmaya gidebilirsin. Tatil yolculuğunu yol arkadaşlarınla hesaplı ve eğlenceli hale getirebilir, yolculuk memleketeyse sevdiklerine kavuşmaya giden yolu, aynı yöne giden hemşehrilerimle paylaşabilirsin.

BlaBlaCar, bayramı ailesiyle geçirmek isteyenler ya da tatil yaparak değerlendirmek isteyenler için bütçeleri zorlamadan, yolculuğu paylaşarak seyahat etme fırsatı sunuyor. Biletlerin tükendiği bayram tatili öncesi BlaBlaCar'da son dakika bile yolculuk ilanı bulmak mümkün!

Geçtiğimiz Ramazan Bayramı'nda BlaBlaCar üzerinden 134.631 koltuk ilanı verilirken, en popüler rotalarda koltuk doluluk oranı %60 olarak gerçekleşti. Her 1 dakikada ise Türkiye'nin herhangi bir yerine yolculuk paylaşıldı. En çok yolculuk paylaşılan rotalar ise İstanbul-Ankara, İstanbul-İzmir ve İzmir-Çeşme oldu.

BlaBlaCar ile bayramda seyahat ederek ne kadar tasarruf edilebilir?

  • 673 km'lik İstanbul – Antalya karayolunu 8.5 saatte gidebilir, kazanacağın zamanla aile ziyareti öncesi Konyaaltı'nda bir deniz molası verebilirsin.
  • Arabandaki 1 koltuğu paylaşırsan yapacağın tasarrufla akrabalarına 6 kilo lokum hediye edebilirsin.
  • Arabandaki 3 koltuğu paylaşırsan 2.5 kilo baklava alarak bayramı daha tatlı hale getirebilirsin.
  • Bu yolculuğu yılın başından beri ayda bir kere yapmış olsaydın, bu bayram kurbanlık alıp ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunabilirsin.
  • Bir de akrabalarını BlaBlaCar'a davet etseydin yapacağınız tasarrufla onlarca çocuğa bayramlık alarak onları sevindirebilir diniz.

Sosyal medya ile bağlantılı çalışan ve doğrulanmış üye profillerinden oluşan platformuyla güvenilir bir yolculuk paylaşım topluluğu sunan BlaBlaCar ile yolculuk yapmanın maliyetleri ise yaklaşık olarak şöyle:

  • İstanbul-Bodrum 50 TL, İstanbul- İzmir 34 TL, İstanbul- Ankara 32 TL, İstanbul- Ayvalık 31 TL
  • İzmir- Ankara 41 TL, İzmir- Antalya 32 TL, İzmir-Çeşme 6 TL
  • Ankara- Antalya 34 TL, Ankara- Konya 18 TL, Adana- Gaziantep 18 TL

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER