WhatsApp’ta sorun mu var? WhatsApp çöktü mü?

0
14

WhatsApp'ta sorun mu var? WhatsApp çöktü mü?

Bugün sosyal ağlarda onlarca kullanıcı WhatsApp'ın çöktüğünü yazdılar. Peki gerçekten WhatsApp çöktü mü? Sorun ne?

1 milyardan fazla aktif kullanıcıya sahip olan WhatsApp, halihazırda dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması. Milyonlarca insanın sürekli olarak kullandığı bu platformda yaşanan en ufak sorun hemen anlaşılıyor ve duyuluyor.

Son olarak bugün sabah saatlerinden itibaren ülkemizde onlarca kullanıcı Twitter hesabı üzerinden "#WhatsappÇöktü" hashtag'i ile yaşadıkları sorunları paylaşıyorlar.

Bu hashtag kısa sürede ülkemizde Twitter "Gündem"ine girerken bir süre de zirvede yer aldı. Twitter'ın verilerine göre kısa sürede bu hashtag ile 3 binin üzerinde tweet atılmış.

WhatsApp gerçekten çöktü mü?

Diğer taraftan Twitter'da sorun yaşadığını belirtenler kadar herhangi bir soruna rastlamadığını söyleyenler de vardı. Ben de sabahtan beri WhatsApp üzerinden sorunsuz bir şekilde iletişim kurabiliyordum. Ancak tabii yine de bir kesintiden söz edilebilir. Zira sorunlar her zaman "genel" olmuyor.

WhatsApp'ta yaşanan sorunları takip eden "downdetector.com"a baktığımızda ise bugün ülkemizde değil ancak orta Avrupa bölgesinde bir sorun yaşanmış gibi görünüyor. İşte son 24 saat yaşanan sorunları gösteren sorun haritası;

Peki siz WhatsApp'ta bugün sorun yaşadınız mı?

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER