iOS 10 yayınlandı! Nasıl yüklenir? Hangi cihazlar yükleyebilir?

0
14

iOS 10 yayınlandı! Nasıl yüklenir? Hangi cihazlar yükleyebilir?

Apple bugün merakla beklenen iOS 10 güncellemesini ülkemizde dağıtmaya başladı. Peki iOS 10 nasıl yüklenir? iOS 10 hangi cihazlara yüklenebilir?

Apple, hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz hafta iPhone etkinliğini gerçekleştirmiş ve mobil cihazlar için iOS 10'un ne zaman yayınlanacağını açıklamıştı.

Apple bu etkinlikte iOS 10'un 13 Eylül yani bugün yayınlanacağını duyurmuştu. Beklenen gün geldi. Apple, iOS 10 güncellemesini mobil cihazları için dağıtmaya başladı. Şu an itibarıyla iOS kullanıcıları iOS 10'u cihazlarına indirebilir ve kurabilirler.

Güncellemenin 1,1GB dosya boyutu olduğunu söyleyelim.

Nasıl yüklenir?

iOS 9'u iki şekilde yükleyebilirsiniz. Direkt olarak OTA yoluyla iOS cihazdan veya iTunes üstünden. iOS cihazda Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme kısmından iOS 9 güncellemesini yükleyebilirsiniz.

Neler getiriyor?

iOS 10'un en büyük yeniliklerinden birisi değişen kilit ekranı. Yeni kilit ekranında bildirimler alışılagelmişin dışında görünmeye başlayacak. Bunun yanında 3D touch özelliği de kilit ekranında kullanılabilecek.

Bunların dışında Siri ise artık 3. parti uygulamalarla da iletişime geçebilecek.

Ayrıca iOS 10 ile birlikte Fotoğraflar uygulaması da değişiyor. Artık fotoğraflar uygulaması kişilere göre analiz edecek ve otomatik olarak albüm oluşturabilecek.

iOS 10 ile birlikte Apple Music de yenileniyor. Tasarım anlamında neredeyse tamamen değişen uygulamada aranan şarkılar daha kolay bulunabilecek.

Öte yandan iOS 10 ile birlikte harita uygulaması, Apple News de yenileniyor.

iOS 10 hangi cihazlara geliyor?

Apple'ın iOS 10'u iPhone 5 ve sonrası tüm cihazları için yayınlanması bekleniyor. İşte tam liste;

Bugün iOS 10 yükleyecek misiniz? iOS 10 ile ilgili sorunlarınızı bize yazabilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER