EA Games, meğerse Pokemon’a rakip bir oyun yapıyormuş

0
8

EA Games, meğerse Pokemon'a rakip bir oyun yapıyormuş

Bu arada Pokemon fırtınası devam ediyor.

Önemli video oyun yapım ve dağıtım şirketlerinden EA Games, bir zamanlar Pokemon'a rakip olabilecek bir oyun üzerinde çalışıyormuş. Öyle ki oldukça uzun bir prototip süreç yaşanmış, fikirler değerlendirilmiş, ama ne var ki bu oyun gün yüzüne çıkamamış.

Daha önceden EA Games'te çalışan, ama daha sonra kendi bağımsız stüdyosu Nnooo'yu kurarak kendi oyunlarını geliştiren Nic Watt, geçtiğimiz günlerde bir röportaj verdi ve konu, Pokemon'a geldi.

Finder.com'da yer alan bilgilere göre Watt, bir zamanlar EA'in Pokemon'a rakip olarak hazırlanması düşünülen oyun projesinde yer aldığını ve oldukça detaylı çalışmaların yapıldığını bildirdi. Bilindiği üzere Pokemon, en çok gelir getiren oyunlardan bir tanesi ve EA de bu alanda kendi markasını ortaya çıkarmak istemiş. Zaten EA'nin Nintendo DS gibi bir platformda kendine ait RPG oyunu bulunmuyordu ve sonuç olarak bu proje de nihayete eremedi.

Son dönemde Pokemon Go'nun nasıl bir ilgi gördüğü ortada. Belki de bu kıvılcım, EA'e "Kendi Pokemon'umuzu yapmalıyız" fikrini tekrar aşılar…

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER