iPhone 7, performansta Galaxy Note 7’yi ikiye katladı!

0
20

iPhone 7, performansta Galaxy Note 7'yi ikiye katladı!

Listede başka Android telefonlar da var, ama zirvede iOS…

Son dönemin en popüler telefonları olarak Samsung Galaxy Note 7, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ı gösterebiliriz. iPhone telefonlar şu an büyük ilgi görürken Note 7 tarafında ise "pil arızası" sebebiyle hayal kırıklığı var.

Peki bu telefonlar arasında en performanslı olan hangisi?

Apple, iPhone 7 telefonlarını tanıtırken A10 Fusion çipsetinden söz etmiş ve bunun "şimdiye kadar yapılmış en gelişmiş mobil çip" olduğunu iddia etmişti.

http://daringfireball.net/ sitesi, Geekbench 4 tek ve çift çekirdek benchmark performans tablolarını paylaştı ve bu tabloda bahsettiğimiz telefonlar da yer alıyor.

Listenin ilk sırasında, A10'lu iPhone 7 ve 7 Plus var. Ürünler tek çekirdekte 3450 puan alırken çift çekirdekte de 5630 puan elde etmiş.

İkinci sırada Galaxy S7 yer alırken 3. sırada da Note 7 var. Note 7, tek çekirdekte 1786, çift çekirdekte de 5228 puan almış. Özellikle tek çekirdek performansına baktığımızda iPhone 7'nin Note 7'yi ikiye katladığını görüyoruz.

Bu arada, iPhone 7 ve 7 Plus'ın performansının tek ve çift çekirdekte MacBook Air'lerden daha iyi olduğu da belirtilmiş.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER