iOS 10 hakkında şikayetler var!

0
33

iOS 10 hakkında şikayetler var!

Yeni nesil işletim sistemiyle ilgili dile getirilen sorunlar nedir?

iOS 10 geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Bazı kullanıcılar yeni iOS sürümünden gayet memnun. Bununla birlikte iOS 10'dan şikayetçi olan kullanıcıların sayısı da az değil. Apple destek forumları başta olmak üzere, Reddit, MacRumors ve çeşitli online topluluklarda şikayetler var.

İlk olarak söylenen problemlerin başında kullanım süresi geliyor. Bazı tüketiciler şarj durumunun eskisi gibi olmadığını ve kullanım süresinin azaldığını belirtiyor. Mesela bir kullanıcı şarj yüzdesinin birkaç dakika içinde hızlıca azaldığını ileri sürmüş.

Pil süresi dışında çöken uygulamalar da diğer bir problem. Apple destek forumlarında Mesajlar, WhatsApp, Hava Durumu uygulamasının çöktüğü hakkında bazı şikayetler var. Gelmeyen bildirimler ise işin diğer bir boyutu. Birkaç kullanıcı SMS veya iMessage'tan bildirim alamadığını iddia ediyor. Başka bir tüketici ise müzik uygulamasını açtığında karşısına sadece boş bir ekran geldiği dile getirmiş.

Ayrıca ses performansının azalması, bildirim seslerinin değiştirilmesine karşın aynı kalması gibi bir takım başka sorunlar da var. Görünüşe göre bahsedilen problemler sadece tek bir modelle sınırlı değil. Farklı iPhone veya iPad modellerinde aynı problemlerle karşılaşanlar olmuş.

Tavsiye edilen çözümler ise Hard Reset, cihazı kapatıp açmak veya işi kökünden halletmek için temiz bir kurulum yapmak. Hatta bazı konulara gelen cevaplarda iTunes'tan temiz bir kurulumla sorunlarının geçtiğini belirten kullanıcılar vardı. OTA yerine iTunes'tan baştan yapabileceğiniz sıfır bir kurulum, problemleri düzeltebilir. Eğer olur da sıfırdan kurulum yapacak olursanız, en başta yedeklerinizi almayı sakın unutmayın.

iOS 10'u yüklediniz mi? Memnun musunuz? Karşılaştığınız problemler var mı? Şikayetlerinizi ve görüşlerinizi yorum bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

iOS 10'da kilit ekranı ana ekran düğmesine basmadan nasıl açılır?

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER