Logitech, Saitek Firmasını Satın Aldı

0
21

saitek-shot-01

Uçuş simülasyonu oyunları için PC aksesuarları üreten Saitek firması, Logitech tarafından satın alındı.

Saitek firması 1979 tarihinde elektronik satranç takımları üreterek sektöre ilk adımlarını atmıştı. 1990‘ların başında dünyaya açılan firma, o zamanlar yeni yeni PC aksesuarları üretmeye başlamıştı. Ciddi anlamda ilk büyük adımını 1999‘da atan şirket, X36 Flight Control System adındaki joystickini piyasaya çıkarmıştı. 2007 yılında ise donanım üreticisi Mad Catz tarafından satın alınan firma, daha sonraları uçuş simülasyonlarına yönelik kontrolcüleri ve joystickleriyle pazarın lideri haline geldi.

Mad Catz çatısı altında bazı sorunlar yaşayan Saitek firması, Logitech tarafından 13 milyon dolara satın alındı. Sektördeki analistler tarafından yapılan açıklamaya göre bu satın almanın Mad Catz firmasının içinde bulunduğu mali krizden kaynaklandığını söyleniyor. Bakalım Logitech, bu şirketi elinde tutabilecek mi? Hali hazırda oyuncu ekipmanları üreten bir firmanın bu alanda da zorlanacağını düşünmüyorum. Zira Saitek‘in geniş ürün yelpazesi kadar olmasa da, Logitech‘in de pazarda birkaç joysticki bulunuyor.

Konu ile ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin.

Sonrası Logitech, Saitek Firmasını Satın Aldı Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER