Rapor: iPhone 8 seramik kasaya sahip olabilir

0
12

Rapor: iPhone 8 seramik kasaya sahip olabilir

Yeni nesil iPhone'la alakalı iddialar arka arkaya geliyor.

Diğer birçok üst düzey akıllı telefonlar gibi iPhone 7'nin gövdesi alüminyumdan üretildi. Bir sonraki adımda belki Apple kökten değişiklik yapabilir. Şirket bu durumla ilgili bir takım ipuçları sunuyor.

Apple Watch Series 2'de, zirkonyum seramikten üretilmiş olan bir model var. Seramik yeni akıllı saatin fiyatı 1249 dolar. Aşağı yukarı 3722 TL ediyor. Bu fiyat pazardan pazara, vergilere göre değişir. Esas konumuz tabii ki saatin fiyatı değil. Komplo teorisyenlerine göre zirkonyum seramik, gelecek nesil iPhone'larda kullanılabilir.

2017'de iPhone 8'in veya başka isimle bir iPhone'un geleceğini biliyoruz. Önümüzdeki sene, iPhone'un 10. yılı olacak. Ayrıca Apple'ın 3 yıldır kullandığı tasarım dilini ve malzemesini iPhone 8'de değiştirmesi bekleniyor. Bu parçaları hepsini birleştirdiğimiz zaman seramiğin iPhone 8'de kullanılması potansiyeli var.

Eğer seramik doğru şekilde formüle edilirse, potansiyel olarak alüminyuma göre daha dayanıklı ve dirençli olabilir. Özellikle zirkonyum seramik son derece yüksek sertlik ve kırılma direncine sahip. Bu nedenle Apple seramik kasa tasarımları üzerine bir dizi yeni patent aldı. Bununla birlikte zirkonyum seramik sinyallerin iletilmesinde şeffaflık sağlıyor. Özetle iPhone'un anten çizgilerine seramik kasada ihtiyaç olmayacaktır.

Her ne kadar zirkonyum seramik artılar sunan bir materyal olsa da, işin içinde maliyetler var. Farklı bir kaynağa göre Apple'ın seramik işi için maliyeti düşürmesi en az 2 yıl sürecek. Bu da işin diğer bir boyutu. Sizin konu hakkındaki düşünceleriniz nedir?

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER