Samsung, 1 Milyon Note7’yi Geri Çağırdı!

0
27

Samsung Galaxy Note 7

Akıllı telefon pazarının yıldızlarından biri olan Samsung, ABD’de satılan 1 milyon Note7 cihazı için değiştirme ve geri ödeme yapacağını açıkladı.

Güney Kore merkezli akıllı telefon üreticisi Samsung, yeni amiral gemisi Galaxy Note 7 hakkında 92 adet geri bildirim aldıklarını duyurdu. Toplamda 92 farklı vakanın yaşandığını belirten firma bunların 26’sının yanma, geri kalan 55’inde de ciddi hasarlar olduğunu belirtti. Şirket, geri dönüşüm programını Amerikan Tüketici Ürünleri Güvenliği Komisyonu aracılığıyla yapacağını da açıkladı. Ayrıca değişim programına kayıt olabilmek için cihazınızı 21 Eylül 2016 tarihinden önce almış olmanız gerekiyor.

Pil sorunları nedeniyle yaşanılan bu durumun firmayı yaklaşık 5 milyar dolar zarara uğrattığı düşünülüyor. Zira iPhone 7 lansmanından hemen önce yaşanması da Samsung adına çok büyük talihsizlik diyebiliriz. Firma, belki bu kötü imajı üzerinden silebilmek için yakında yeni bir amiral gemi modeli duyurabilir. Son olarak geri değişim programı başladığından beri birçok kullanıcının hala cihazını servise götürmediğini de belirtelim.

Konu ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin.

Sonrası Samsung, 1 Milyon Note7’yi Geri Çağırdı! Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER