Samsung’tan büyük garanti…

0
7

Eğer burn-in, yani "ekran yanması" korkusu, sizi sürekli olarak büyük bir televizyon satın almaktan alıkoyuyor ise, Samsung'un yeni garantisi tekrar düşünmenize sebep olabilir. Elektronik devinin son duyurusuna göre korkulan ekran yanmasına karşı bütün 2016 SUHD Quantum Dot TV'lere ömür boyu garanti sunuluyor. Eğer yeni, ultra yüksek çözünürlüklü, HDR+ TV'niz burn-in sorunu yaşarsa (tabii ki "normal tüketici kullanımından" dolayı) Samsung bu ürünü bedavaya yenisi ile değiştirecek.

Daha önce bu terim ile karşılaşmayanlar için, "burn-in" olayı, televizyonun bir görüntüyü veya sahneyi uzun bir süre boyunca sabit gösterir şekilde bırakılması durumunda, görüntünün kalıcı olarak ekrana "yakılması" ile oluşuyor. Bu olay genel olarak eski Plasma ve OLED setler ile alakalı gözükmekte ancak LCD paneller de bu olaydan etkilenebiliyor.

Samsung, kendi ekranlarının garantisini vererek, aslında LG'nin OLED serisine karşı büyük bir adım atmakta. Her ne kadar LG daha iyi gözüken ekranlar üretse de, bu teknoloji o kadar yeni ki, şu anda tüketicilerin bu teknolojiden nasıl bir kullanım süresi bekleyebilecekleri bilinmiyor.

Garanti, Samsung'un ABD'de satılan bütün "8" ve "9" serisi SUHD Quantum dot setlerini içermekte ve bu panellerin yeni sahiplerinin, ürünlerini Samsung'a düzgün bir şekilde kaydettirdiklerine emin olmaları gerekiyor…

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER