Apple, yetenekli beyinleri bir bir topluyor. Planı ne?

0
8

Apple, yetenekli beyinleri bir bir topluyor. Planı ne?

Birçok rakibi sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik üzerine bilgiler verirken Apple'dan henüz pek ses çıkmıyor. Ama bu, Apple'ın hiçbir şey yapmadığı anlamına gelmiyor tabii.

Apple CEO'su Tim Cook, Apple'ın sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik üzerine çalışmalarının bulunduğuna dair işaretler vermişti. Şimdi de yeni gelişmeler var.

The Verge'te yer verilen habere göre Apple, biri Oculus VR, diğeri de Magic Leap'ten olmak üzere iki önemli ismi bünyesine dahil etti.

Oculus VR sanal gerçeklik üzerine çalışmalar yaparken Magic Leap de artırılmış gerçeklik çalışmalarıyla biliniyor.

İsterseniz isimleri de paylaşalım. Magic Leap'ten transfer edilen Zeyu Li, artırılmış gerçeklik ve sürücüsüz otomobiller üzerine yapılan çalışmalarda yer almış.

Oculus VR'dan transfer edilen Yury Petrov ise, sanal gerçeklik, headset'ler, insan vizyonu ve psikoloji üzerine çalışmalar yürütüyor.

Peki Apple'ın amacı ne?

Apple'ın sürücüsüz otomobiller üzerine çalışmaları olduğu biliniyor. Öte yandan Financial Times, geçtiğimiz ocak ayında bir haber yayınlamış ve Apple'da yüzlerce kişinin sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik üzerine çalışarak yeni bir headset yapmayı hedeflediklerini bildirmişti.

Ek olarak, Apple'ın özellikle artırılmış gerçeklikle ilgilendiği de gelen bilgiler arasında.

Yeni detaylar oldukça haberdar edeceğiz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER