Galaxy Note 7’deki soruna iPhone 7 mi sebep oldu?

0
21

Galaxy Note 7'deki soruna iPhone 7 mi sebep oldu?

Yeni iddialara göre Galaxy Note 7'lerde yaşanan sorunun ana sebebi Samsung'un Apple’ı ve iPhone 7'yi geçme isteği.

Samsung'un son dönemde yaşadıkları herkesin malumu. Yeni piyasaya sunduğu akıllı telefonu Galaxy Note 7'nin art arda patlama haberlerinin gelmesinin ardından cihazın pilinde sorun olduğunu kabul eden Samsung, bu cihazları dünya genelinde geri çağırmaya başlamıştı.

Peki teknoloji devi Samsung nasıl böyle bir hatayı yapabildi? Bugün bu konuyla ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Hem de oldukça güvenilir bir kaynak tarafından. Bloomberg, Samsung'un içinden kaynaklarına dayandırdığı haberinde, Galaxy Note 7'lerde yaşanan sorunun kaynağının Samsung'un Apple'ı geçme isteği olduğunu iddia etti.

iPhone 7'yi geçme planı

Belirtilene göre Samsung, Galaxy Note 7'lerin tanıtım tarihini olabilecek en erken zamana alarak iPhone 7'ler tanıtılana kadar satış anlamında rekor seviyeler yakalamayı amaçlamış. Bununla birlikte cihazın üretim sürecinin çok daha hızlı işlemesini sağlamış. Samsung bu planı ise yeni iPhone'un büyük yenilikler barındırmayacağının anlaşılması üzerine hayata geçirmeye karar vermiş.

İlgili: Akıllı telefonlar neden patlar?

Samsung aslına bakarsanız bu planını ilk başlarda başarıyla uyguladı. Cihazın üretim sürecini hızlandıran firma önceki yıllara göre en erken tarihte yani 2 Ağustos tarihinde tanıttı. Aynı zamanda cihazın satış rakamları da ilk başlarda Samsung'un hedeflediği düzeydeydi.

Plan ters tepti

Ancak Samsung'un bu planı Galaxy Note 7'lerin Note 5'lere göre mAh olarak büyüyen ancak boyut olarak küçülen pillerinin patlamaya başlamasıyla birlikte geri tepti. Bloomberg'e göre bu da firmanın üretim sürecinde aceleci davranmasından kaynaklandı. Firma hem tüketicilerin gözünde hem de borsada büyük yara aldı.

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER