Galaxy S8 işlemcisinden ilk sızıntı!

0
11

2016'da artık Pixel ve Pixel XL dışında dikkat çekici bir akıllı telefon tanıtımı yapılmayacağını söyleyebiliriz. Fakat bir sonraki yılın ilk ayları Samsung Galaxy S8 heyecanının artık iyice dorukta olduğu bir dönem olacak. Söz konusu cihazla ilgili söylentiler de Samsung'un bir sonraki amiral gemisinin Galaxy S7'den çok daha güçlü olduğu yönünde.

Weibo'daki ünlü sızıntı kaynaklarından I Ice Universe yeni telefonda olması beklenen Exynos 8895 işlemcinin 3 GHz'lık bir hıza sahip olacağını ifade ediyor. Bu da mevcut Galaxy S7 ve Galaxy Note 7'nin en iyi versiyonlarındaki Exynos 8890'ın sağladığı 2.3 GHz'lık değerden çok daha etkili.

Diğer yandan Galaxy S8'in ABD versiyonunun bir Snapdragon yongasıyla (büyük ihtimalle Snapdragon 830) gelmesi yine kuvvetle muhtemel, fakat diğer pazarlardaki işlemcinin Exynos 8895 olması bekleniyor.

wwcftech tarafından yapılan sızıntı da Exynos yongasının 5W'den yüksek olmayan düşük enerji kullanımı için optimize edileceğini ve görsel işlemci performansının da yüzde 70'i aşkın bir oranda geliştirileceğini gösteriyor. Bu da yeni amiral gemisinin kamerasına dair bizi birçok sürprizin beklediği anlamına geliyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER