Apple, diğer ürünlerinde de kulaklık girişinden tamamen kurtulmaya kararlı gibi

0
14

Apple, diğer ürünlerinde de kulaklık girişinden tamamen kurtulmaya kararlı gibi

Peki sizce olmalı mı?

Apple'ın iPhone 7 ve 7 Plus'ta kulaklık girişini kaldırması hem beklenen bir şeydi hem de sürpriz oldu. Bekleniyordu, çünkü bu konuda birçok söylenti ve sızıntı gelmişti. Sürpriz oldu, çünkü böyle bir hamlenin çok riskli olacağı düşünülüyordu. Öyle ya da böyle, Apple yolunda devam ediyor ve önümüzdeki dönemlerde diğer firmaların da bu tercihi yaparak akımı genişletebileceği konuşuluyor.

Ve evet, yine Apple. Australianetworknews'ta yer verilen bilgiye göre şirket, MacBook Pro 2016 modellerinde de 3.5mm kulaklık girişini kaldırma taraftarı.

Apple, bir süre önce anketler yaparak "Macbook Pro'nuzda hiç kulaklık kullandınız mı, pil ömrü hakkında ne düşünüyorsunuz ve microSD desteğine nasıl bakıyorsunuz" gibi sorular yöneltti. Tüm bu sorular, Apple'ın yeni Macbook Pro modellerinde radikal değişikliklere gidebileceği anlamını taşıyor.

Öte yandan, 2016 Macbook Pro'ya dair sızdırıldığı iddia edilen görseller, cihazda 4 USB Type-C portu ve kulaklık girişi gibi detayların olduğunu gösteriyor. Bakalım neler olacak. Yeni bilgiler geldikçe haberdar edeceğiz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER