TP-Link, Altı Antenli Archer C3200 Router’ını Duyurdu

0
22

官网导图

TP-Link, üç-bant teknolojisi sayesinde çok sayıda cihazın performansı düşürmeden ağa bağlanmasını sağlayan yeni nesil yönlendiricisini duyurdu.

TP-Link, kablosuz ağlarda yüksek performans isteyen, çok sayıda cihazın WiFi ağına bağlandığı ev ve ofisler için çok güçlü yeni bir yönlendiriciyi (router) satışa sunacağını duyurdu. Yeni nesil ağ standardı olan 802.11ac destekli olan Archer C3200, üzerindeki altı adet anten sayesinde WiFi’yi daha geniş bir alana yayarken, üç-bant (tri-band) teknolojisi ile de çok sayıda cihazın farklı kanalları kullanarak ve performansı düşürmeden ağa bağlanmasını sağlıyor.

Günümüzde akıllı cihaların sayısının artması sonucunda daha çok sayıda cihaz WiFi ağına bağlanmaya başladı. Hem evlerde hem de ofislerde WiFi ağına bağlanan cihaz sayısı arttıkça ağın performansında ister istemez azalmalar olabiliyor. TP-Link’in yeni nesil yönlendiricisi Archer C3200, üç ayrı WiFi kanalı ile ağ talebini dengeliyor ve performans düşmesini engelliyor . Yönlendircide bir adet 2.4GHz (600Mbps), iki adet de 5GHz (1300Mbps) bandı yer alıyor. Toplamda 3200Mbps kablosuz hızlara ulaşılabiliyor. Bu sayede ağa bağlanan cihaz sayısı artsa da performansı düşmüyor; yeni bağlanan cihaz en uygun kanala yönlendiriliyor.

Archer C3200’de üç-bant teknolojisinin yanında WiFi kapsama alanını daha genişletmeye yönelik olarak da donanım ve yazılım özellikleri bulunuyor. Ürünün üzerinde yer alan altı adet anten, sinyal gücünü artırıyor ve evin/ofisin her noktasına WiFi sinyallerinin ulaşmasını sağlıyor. Ayrıca TP-Link’in birçok modelinde yer alan akıllı kapsama alanı teknolojisi olan Beamforming (hüzmeleme) teknolojisi Archer C3200’de de bulunuyor. Bu sayede ağa bağlanan cihazlarının yönüne göre WiFi ağı otomatik olarak şekilleniyor.

Çok sayıda cihazın ağa bağlı olduğu ofisler ve akıllı TV’den oyun konsoluna, bilgisayarlardan akıllı telefonlara değin farklı cihazların ağ erişimi olan evler için uygun olan C3200’de 1GHz’lik çift çekirdekli güçlü işlemci kullanılıyor. Bir tane merkezi, her bant için de birer olmak üzere toplam üç eş-işlemci bulunan ürün, yüksek ağ performansını karşılayabilecek güce sahip.

Ürünün üzerinde yer alan farklı bağlantı noktaları sayesinde her tür cihaz ürüne ve dolayısıyla ağa bağlanabiliyor. Hem USB 3.0 hem USB 2.0 girişi yer alan ürüne diskleri bağlayarak doküman, fotoğraf, video paylaşımı yapılabiliyor. Ayrıca dört adet Gigabit Ethernet girişi de akıllı TV, PC, oyun konsolları için on kat daha hızlı kablolu bağlantı sunuyor.

Kurulumu ve kullanımı da basit ve rahat olan Archer C3200, TP-Link’in akıllı telefon üzerinden yönlendiricilerin yönetilmesini sağlayan Tether uygulaması sayesinde kolayca yapılandırılabiliyor ve her tür ayar, denetim akıllı telefonlardan yapılabiliyor.

Gelişmiş güvenlik (WPA/WPA2 şifreleme) özelliklerinin yanı sıra Misafir Ağı, Ebeveyn Kontrolü gibi ağın ve ağa bağlananların güvenliğini sağlayacak farklı özelliklere de sahip olan Archer C3200 yüksek performanslı kablosuz ağ gereksinimi olan ev ve ofislerin ihtiyacını karşılayabilen gelişmiş bir yönlendirici. Ürünün bu yıl sonunda Türkiye’de satışa sunulması planlanıyor.

Sonrası TP-Link, Altı Antenli Archer C3200 Router’ını Duyurdu Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER