Apple iÇanta geliyor!

0
11

Dünyayı değiştiren teknolojik gelişmelerin büyük bir kısmına ev sahipliği yapan Silikon Vadisi bazen gerçekten tahmin edilmesi zor, yalınlığıyla şaşırtan patentlere de tanık olabiliyor. "Think Different" ("Farklı Düşün") sloganıyla endüstriye giriş yapan teknoloji devi Apple'ın aldığı yeni bir patent işte tam da buna uygun bir örnek teşkil ediyor.

Aslında geçtiğimiz Mart aydında dosyalanan ve ABD Patent Tescil Ofisi tarafından geçtiğimiz hafta duyurusu yapılan bu yeni teknolojinin oldukça basit bir adı var: "çanta". Cupertinolu firma patent sayfasında yaptığı açıklamada bir "kağıt çanta" olarak tanımladığı bu yeni teknolojisinin beyaz katı ağartılmış sülfat kağıttan oluştuğunu ve materyalin yüzde 60'ında tüketim sonrası içeriklerden yararlanıldığını belirtiyor.

Görselde detaylı bir biçimde tasvir edilen bu patent, bir kağıt çantanın sahip olabileceği özelliklerin neredeyse hepsini sahip gibi duruyor.

Yüzde 60'lık bir oranla geri dönüşümle kazandırılmış materyaller içeren bu kağıt çantaların firmanın çevre duyarlılığını göstermesi açısından önemli bir adım olarak değerlendirilebileceğini söyleyebiliriz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER