Galaxy Note 7 patlıyor, iPhone 7 tıslıyor. Peki ne yapacağız?

0
31

Galaxy Note 7 patlıyor, iPhone 7 tıslıyor. Peki ne yapacağız?

Aceleci davranmak bazen kötü sonuçlar doğuruyor…

Akıllı telefon dünyasının iki yıldızı Samsung ve Apple, yeni bombalarını arka arkaya piyasaya sundu.

Samsung'un yeni Note modeli Galaxy Note 7 için "bomba" tabiri pek de yanlış olmaz aslında. Zira birçok Note 7'nin pil problemi var ve patlamalar yaşanabiliyor. Bu sebeple de Samsung, değişim programını başlattı ve ücretsiz olarak yeni pillere sahip Note 7'leri teknolojiseverlerle buluşturuyor.

Apple'ın yeni modellerinden iPhone 7 ise, yüksek güç gerektiren uygulamaları çalıştırırken ses çıkarıyor ve bu ses "tıslama" olarak belirtilmiş. Öte yandan, iPhone 7 ve 7 Plus'ta yer verilen yeni sistemli home tuşunun eldivenle kullanıma izin vermediği de gelen şikayetler arasında.

Peki ne yapacağız?

Aslında basit. Eğer yeni bir telefon alma düşünceniz varsa ve bu modellerle ilgileniyorsanız, biraz daha beklemenizde fayda var. Bu birçok elektronik ürün için geçerli. Çünkü genellikle ilk parti üretimlerde bazı sorunlar çıkabiliyor ve yetkililer de bu sorunları fark edip daha sonra üretecekleri aynı modellerde gerekli düzenlemeleri yapıyorlar. Bu yüzden biraz daha sabretmenizde fayda var.

Fiyatlarda düşüşler yaşanabilir

Öte yandan, iPhone 7 serisinde indirim beklemek hayal olur, ama Galaxy Note 7'de yakın zamanda indirimler olabilir. Çünkü Samsung, bu pil sorunu sebebiyle ciddi bir prestij kaybı yaşadı ve yaralarını sarıp teknolojiseverlerin gözüne tekrar girebilmek için cazip teklifler sunabilir.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER