iPhone 7 ve Samsung Galaxy S7 derin su testinde karşı karşıya

0
8

iPhone 7 ve Samsung Galaxy S7 derin su testinde karşı karşıya

İki amiral gemisi mavi derinliğin içine daldı. Peki hangisi su testinden başarıyla geçti?

Mobil dünyada rekabet söz konusu olduğunda, Apple ve Samsung arasındaki savaştan daha şiddetlisi yok. Şimdi iki büyük şirketin üst düzey telefonları dayanıklılık testlerinde karşı karşıya getiriliyor.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın suya dayanıklı olduğunu biliyoruz, cihazlarda IP67 sertifikası bulunuyor. Samsung Galaxy S7'de ise IP68 sertifikası var. Yani daha üst dereceye sahip.

EverythingApplePro isimli Youtube kanalı tarafından her iki telefon, bir kabın içinde yaklaşık olarak 11 metre derinliğe daldırıldı.

Test ilk olarak 1.5 ve 3 metrelik derinlikle başladı. Her iki telefon çalışmaya devam etti. Daha sonra cihazlar daha derine indirildi. Kırılma noktaları bulunana kadar her seferinde derinlik biraz daha arttı. En son derecede yani aşağı yukarı 11 metrelik derinlikte biraz bekletilip çıkarılan telefonlardan S7 çalışmaz hale gelirken, iPhone 7 ise Siri açık halde görünüyor.

Yakından bakıldığında iPhone 7'nin ekranında su hasarından dolayı ufak bir ışık sızıntısı oluşmuş. Touch ID'de de gariplikler gerçekleşmiş. Fakat dokunmatik ekranın ve yazılımın bir sonraki gün çalıştığı da belirtiliyor.

Sonuç olarak bu test iPhone 7'nin, Samsung Galaxy S7'den daha iyi su yalıtımına sahip olduğunu ispat etmez. Videodan testi ve test sonuçlarını izleyebilirsiniz. Oynatıcıda oluşabilecek herhangi bir probleme karşın buraya tıklayabilirsiniz. İyi seyirler.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER