SanDisk, Dünyanın İlk 1TB Kapasiteli SD Kartını Duyurdu

0
12

sandisk-logo-1

Pazara sunduğu depolama çözümleriyle yakından tanıdığımız SanDisk, dünyanın ilk 1TB kapasiteli SD kartını duyurdu.

Son yıllarda gelişen teknolojiyle birlikte dijital fotoğraf makinelerimizde depolama sıkıntısı çekmeye başladık. Özellikle 2K ve 4K‘nın hayatımıza girmesiyle sadece depolama yönünden değil aynı zamanda disklerin yazım hızları da yetersiz gelmeye başladı. SanDisk‘te pazarda böyle bir açık görmüş olacak ki, dünyanın en yüksek kapasitesine sahip SD kartını duyurdu.

Duyurusu yapılan bu kartın hala geliştirme aşamasında olduğunu belirten firma, önümüzde bir iki yıl içerisinde satışa sunulacağını açıkladı. 4K ve VR teknolojilerinin henüz emekleme aşamasında olduğunu da düşünürsek şirket bu noktada doğru adımı atmış diyebiliriz.

Peki, bu kartın bize günahı ne olacak. Şu an için şirket ne fiyat konusunda ne de çıkış tarihi konusunda henüz bir açıklama yapmadı. Ancak SanDisk‘in hali hazırda satışta olan 512GB‘lık ürününün fiyatını da göz önüne alacak olursak, bu SD kartın yaklaşık 1000$ civarında fiyat etiketinin olacağını söyleyebiliriz.

Sonrası SanDisk, Dünyanın İlk 1TB Kapasiteli SD Kartını Duyurdu Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER