Samsung Galaxy Note7’nin Değişim Programı Türkiye’de Başlıyor!

0
8

Galaxy Note 7

Galaxy Note7 değişim programının yanı sıra Samsung, kullanıcı güvenliğini garanti edecek yeni önlemleri de duyurdu.

İlk seri Galaxy Note7’lerin, pilinde çıkan patlama sorunu ve dünya genelinde meydana gelen vakalar nedeniyle, Samsung, Galaxy Note7 kullanıcılarının mevcut cihazlarını yeni seri ile değiştirebilecekleri değişim programını başlatma kararı aldı. Marka 2 Eylül 2016’dan itibaren Galaxy Note 7’lerin satış ve dağıtımı durdurmuş ve ardından değişim programının başlatılacağının bilgisi kullanıcılar ile paylaşılmıştı.

Konu ile ilgili Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, “Kullanıcılarımızın güvenliği bizim için en önemli önceliktir. Bu nedenle tüm kullanıcılarımızın hemen Galaxy Note 7 değişim programına katılmalarını talep ediyoruz. Ekim ortasından itibaren, yeni seri Galaxy Note7’lerin raflardaki yerini almasıyla daha çok tüketici bu kaliteli deneyimi yaşayabilecek. Değerli kullanıcılarımıza anlayışları ve sabırları için içtenlikle teşekkür ediyoruz. Samsung yeni seri cihazların üretim ve kalite kontrolü süreçlerini en yüksek standartlarda gerçekleştirdi. Bu nedenle, yeni seri Galaxy Note 7’lerde aynı sorunun yaşanmayacağı konusunda güvence veriyoruz. Tüm Galaxy Note7 kullanıcılarının 444 77 11 nolu Samsung Çağrı Merkezi’ni arayarak değişim programına katılmaları gerekmektedir.” açıklamasında bulundu.

Samsung, 25 Eylül itibariyle Türkiye’deki eski seri cihazlara bir yazılım güncellemesi iletmeyi planlıyor. Bu yazılım güncellemesi ile birlikte pil dolum limitini %60’la sınırlandıracak. Marka, cihazın tam kapasite şarj olmasını aktif olarak sınırlandırarak, vakaların meydana gelme riskini azaltmayı amaçlıyor. Buna ek olarak bu yazılım ile, kullanıcılar cihazı her kapatıp açtığında kendilerini değişim programına katılmaya davet eden bir uyarı mesajı ile karşılaşacaklar. Yeni seri Galaxy Note7’lerin kutusunda yer alan ve IMEI numarası bulunan etiketin üzerinde, cihazın yeni seriye ait olduğunu işaret eden bir siyah karenin de yer alacağı belirtiliyor .

Sonrası Samsung Galaxy Note7’nin Değişim Programı Türkiye’de Başlıyor! Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER