Samsung Galaxy Note 7 satışları ne zaman yeniden başlayacak?

0
19

Samsung Galaxy Note 7 satışları ne zaman yeniden başlayacak?

Satışları bir süreliğine durdurulan amiral gemisiyle ilgili açıklama geldi.

Patlama vakalarıyla gündeme damga vuran ve bu yüzden geçici süreliğine satışları durdurulan Galaxy Note 7, bu ay sonundan itibaren Amerika'da yeniden satışa sunulacak. Diğer pazarlarda durum tam belli değildi, ancak Samsung'tan açıklama geldi. Söylenene göre Note 7, Avrupa'da kasım ayı sonundan itibaren yeniden boy gösterecek.

Samsung'un Avrupa Pazarlama Şefi David Lowes, "4. çeyrek sonundan önce, kasım ayı sonunda her yerde kullanılmasını bekliyoruz" dedi. Özetle Note 7'nin yeniden satışı için daha iki ay var.

Lowes'a göre hatalı Galaxy Note 7'ler Fransa, Almanya ve İngiltere'ye sevk edildi. Bu üç ülkede değişim programı başlamış durumda. Samsung bu hafta başında Avrupa'da yayınladığı Note 7 güncellemesinde, telefonun pil kapasitesini %60'la sınırlandırdı.

Ülkemizde Samsung Türkiye, Note 7'ye sahip olan tüketicilerin değişim programına katılmasını istiyor. Samsung, 25 Eylül itibariyle Türkiye'deki eski seri cihazlara bir yazılım güncellemesi iletecek. Bu yazılım, pil dolum limitini %60'la sınırlandıracak. Samsung, cihazın tam kapasite şarj olmasını aktif olarak sınırlandırarak.

Galaxy Note 7 Türkiye değişim programı hakkındaki detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER