Galaxy Note 7’mi değiştirmek istiyorum diyen birçok kişi yalan söylüyormuş

0
10

Galaxy Note 7'mi değiştirmek istiyorum diyen birçok kişi yalan söylüyormuş

Onlarca yanlış rapor var.

Samsung, teknolojiseverlerin muhtemel bir tehlikeyle karşı karşıya kalmaması için dünya çapında Note 7'leri geri çağırmaya başlamış ve hatalı olanları ücretsiz olarak değiştireceğini bildirmişti.

Şimdiye kadar Note 7'yle ilgili birçok haber paylaştık. Note 7'si arabasında patlayan, cebinde patlayan, evinde patlayan birçok kullanıcı var ve bu durumdan ötürü Samsung'tan özür gelmişti.

Öte yandan, bazı kullanıcıların ise bu durumdan faydalanarak Samsung'u yanıltmaya çalıştığı ortaya çıktı. Samsung'a göre "Note 7'mde sorun var" diye bildirimde bulunan en az 26 rapor doğru değil.

Samsung, "Cihazımda sorun var" diyen birçok kişiye geri dönüş yapmaya çalışırken ulaşamadıklarını bildiriyor. Şikayetlerini geri çekenler olduğu gibi "Cihazı attım" diyenler de olmuş. Singapur'daki bir kullanıcı da telefonunun arabada yandığını belirtmiş, ama kanıt gösterememiş.

Öte yandan, değişim programına dahil olmayan Çin'de de (farklı piller kullanılmıştı) bir yanma vakası gündeme geldi. Yapılan araştırmalar, Note 7'nin pil kaynaklı olarak yanmadığını, telefonun bir dış etken sebebiyle hasar gördüğünü ortaya çıkardı.

Ama yine de tekrarlayalım. Eğer ilk üretilen Note 7'lerden birine sahipseniz hemen telefonu kapatın ve Samsung Türkiye ile iletişime geçin.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER