Stephen Hawking’den uzaylılar ile ilgili korkutan açıklama

0
44

Stephen Hawking'den uzaylılar ile ilgili korkutan açıklama

Ünlü fizikçi Stephen Hawking, ses getiren açıklamalarına bir yenisini ekledi. Hawking bu sefer uzaylılar konusunda uyardı.

Dünyaca ünlü İngiliz fizikçi Stephan Hawking, devamlı olarak teorileriyle gündemde kalmayı başarıyor. Geçtiğimiz yıl yapay zeka konusunda insanlığı uyaran Hawking, yazın başlarında da insanlığın sonuyla ilgili bir açıklama yapmıştı. Şimdi ise ünlü fizikçiden uzaylılar ile ilgili açıklama geldi.

Geçtiğimiz günlerde CuriosityStream dijital video platformunda yeni videosunu yayınlayan Stephen Hawking korkutan açıklamalar yaptı.

USAToday'in haberine göre Hawking, ilk olarak evrende Dünya'ya benzeyen gezegenlerin keşfinin sayısının artmasına değindi. Bazılarının yaşama elverişli olmadığını ve bazılarının da tıpkı Dünyamız gibi olduğunu söyledi. Mesela Gliese 832c isimli gezegenin yaşama elverişli olabileceğinden söz etti.

İlgili: Uzayın derinliklerinden sinyal geldi! Uzaylılar iletişim kurmaya mı çalışıyor?

Uzaylılar konusunda uyardı

Bizimle iletişime geçmek isteyebilecek olan zeki bir yaşam formu olursa ne yapmak gerekiyor konusuna değinen Hawking, bu konuda onlara cevap verirken ihtiyatlı olmak gerekiyor dedi. Hatta bu konuda, "Kristof Kolomb ile karşılaşan Kızılderililerin durumuna düşebiliriz" dedi.

Ayrıca Hawking, uzayda zeki yaşamın keşfedilmesi konusunun önemine de değindi. Böyle bir keşfin insanlığı değişime sürükleyeceğini söyledi. Çünkü ona göre bu keşifle birlikte insanlar evrende benzersiz bir yeri olduğu fikrini bırakacaktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER