Çift kameralı telefonlar daha da yaygınlaşacak

0
28

Çift kameralı telefonlar daha da yaygınlaşacak

Eski tarihli raporlar doğru çıkmaya başladı. Kaynaklar çift kameranın daha da yaygınlaşacağına inanıyor.

Geçtiğimiz senelerde çift kameranın 2016'dan sonra yaygınlaşacağına dair bir takım raporlar yayınlanmıştı. Birçok üreticinin çift kameraya döneceği iddia edilmişti. Bu tahminler yavaş yavaş doğru çıkmaya başladı.

Huawei P9, iPhone 7 Plus, LG G5 piyasadaki telefonlardan bazıları. Ayrıca yakın zamanda Xiaomi'den de çift kameralı ve üst düzey özelliklere sahip bir telefon daha gelecek. Endüstri kaynakları bu hareketlenmenin Huawei, Apple veya LG ile sınırlı kalmayacağını ve gelecek sene Samsung'un da çift kamera modasına uyacak yeni üretici olduğunu iddia etti. Bu söylenenler S8 hakkındaki eski raporlarla örtüşüyor. Kaynaklar HTC'nin ikili kamera modülü konusunda uzman olduğunu ve el altından bir takım çalışmalara başlamış olabileceğini de vurguladı.

Birkaç piyasa gözlemcisi tarafından yayınlanan tahmin raporlarında da, çift kameralı telefonların 2017'de yaygınlaşacağı öngörülmüştü. İki kameranın alan derinliği, zengin işleme gibi bazı yararları var. Belki de akıllı telefon üreticilerinin çift kameraya ticari açıdan değil de, biraz daha farklı bir şekilde yaklaşması gereklidir.

Sizin üreticilerden kamera konusundaki beklentileriniz nedir? Yorumlarınızı haberin altına yazmayı unutmayın.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER