iOS 9’a geri dönüş yolu kapandı mı?

0
17

iOS 9'a geri dönüş yolu kapandı mı?

Eğer yeni nesil iOS sürümünden memnun kalmadıysanız eskisini tekrar yükleme fırsatınız devam ediyor.

Apple iki gün gün önce iOS 10'un ilk güncellemesini yayınladı. 10.0.2 sürümündeki mini yazılım paketi ses kontrollerinin çalışmasını engelleyen sorunu düzeltiyor, ayrıca iCloud Fotoğraf Arşivi'nin çökmesini de engelliyor. Son dönemlerde kulaklıktan kontrollerin çalışmadığını söyleyen kullanıcılar olmuştu, özetle 10.0.2 bu şikayetleri bitiren ilaç oldu.

Şu anda 10.0.1'e geri dönüş imzaları açılmış halde, ayrıca iPhone 7 altındaki iPhone modelleri için hem iOS 10.0.1 hem de iOS 9.3.5 imzaları açık. Yani iOS 10'dan memnun kalmadıysanız, cihazınızın iOS 10 performansını sevmediyseniz, 9.3.5 sürümünü tekrardan yükleyebilirsiniz.

Bazı internet forumlarında 10.0.2'nin çıkmasıyla birlikte, Apple'ın 9.3.5 için downgrade imzasını daha fazla aktif bırakmayacağı ve kapatacağı söylemleri başladı. Bu yorumlar gerçek olabilir. iOS 9'a geri dönüş için imzalar bir süredir açık ve Apple'ın zamanlaması ise belli olmuyor. Bazen uzun süre boyunca imzayı açık bırakırken, bazen beklenmedik şekilde kapatabiliyor. Özetle kesin süre politikası yok.

iOS imzalarının ne durumda olduğunu görmek için ipsw.me sitesine bakabilirsiniz. Eğer iOS 9'a geri dönmek istiyorsanız buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.

iOS 10'dan iOS 9'a nasıl geri dönülür? iOS 9 yeniden nasıl yüklenir?

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER