Bütün Dünya tek bir şehirde olsaydı

0
8

Eğer Dünya'daki bütün insanların tek bir şehirde yaşamasının nasıl olacağını merak ettiyseniz, yada sadece bu şehrin boyutunun ne olması gerektiğini yada ne kadar sıkışık olabileceğini merak ediyorsanız, artık bir cevap bulunmakta. RealLifeLore'un söylediğine göre 7.4 milyar insanın tamamını Filistin boyutunda bir şehre sığdırmak mümkün. Bu da Gümüşhane il sınırlarına yakın bir alan anlamına gelmekte.

Bütün Dünya nüfusunun bu kadar küçük bir alana sığdırılması ise, gerçek dünya hesaplamaları ile yapılmış durumda. Eskiden Hong Kong'da Kowloon Walled City olarak adlandırılan bir bölge bulunmaktaydı ve bu bölge, Dünya'nın en yüksek insan yoğunluğuna sahip olan alanıydı. Eğer bu alanı tam bir kilometre kareye genişletirseniz, içerisinde 1.2 milyon insan bulunmaktaydı, yani kilometrekare başına 1.2 milyon insan düşmekteydi. Bu gerçeği temel alan hesaplama da bütün Dünya nüfusunun Filistin'e sığabileceği anlamını ortaya çıkarmakta.

Videonun geri kalanı ise, Singapur, Manila, New York City, Mumbai'deki Dharavi bölgesi gibi Dünya üzerindeki diğer yoğun alanlara bakmakta ve bu bölgelerin nüfus yoğunlukları ile Dünya nüfusunu alabilecek olan şehir büyüklüğünü göstermekte…

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER